У далекому 1952-му непосидючі ентузіасти – студенти і співробітники КПІ – об'єдналися та створили туристський клуб, у якому й донині гуртуються мандрівники-романтики. Під його егідою було проведено тисячі походів, підкорено десятки тисяч вершин, пройдено мільйони кілометрів. Нині ті, хто стяв біля витоків клубу, мають звання заслужених майстрів спорту та й досі підтримують туристський рух, але вже як керівники туристських федерацій.
А розпочиналося все з ініціативи Володимира Романовича Шеляга – створення секції туризму КПІ та оголошень із характерною совою біля входу в корпус №1, що єднали однодумців. У 50-тих під керівництвом талановитого тренера Володимира Саратовцева здійснювалось до сотні походів на рік. З часом туристський рух набував поширення, і секція вже не могла задовольнити всі вимоги туристів. у 1963 був організований клуб, який очолив Сергій Шмиговський. Великою популярністю користувався спортивний табір КПІ на Кавказі, який починаючи з 1964 р. був колискою спортивної майстерності для багатьох поколінь політехніків. Але настали непередбачувані 1990-ті, зменшилася кількість походів, довелося відмовитися від табору на Кавказі, хоча тамтешні мешканці й досі пам'ятають капеішників та чекають їх на старих і нових маршрутах. З часом за ініціативою Юрія Івановича Танигіна був відкритий аналогічний табір у Карпатах; за допомогою Юрія Макаровича Ващенка – заслуженого майстра спорту СРСР, відомого в Україні мандрівника – відродили діяльність клубу. Зусиллями Олексія Келіна, Артема Соколова, Дмитра Шаповалова та їхніх однодумців було розроблено та популяризовано сайт турклубу, навколо активістів згуртувалися молоді й досвідчені туристи, які марять горами та несходженими маршрутами, відбуваються клубні заходи, практичні заняття тощо, куди стікаються мандрівники чи не з усього міста.
Сьогодні у клубі активно займається більше 300 осіб – студентів, аспірантів, викладачів університету. Кожен із них може спробувати свої сили в гірському, пішохідному, велосипедному чи лижному туризмі. Членами клубу організовано школу туристської підготовки для початківців та досвідчених туристів, регулярно проводяться туристичний фестиваль "Драйвова осінь", змагання на першість КПІ та Києва. Добре знані й наші команди, які представляють НТУУ "КПІ" в Україні та за кордоном. Групами з туристського клубу КПІ було піднято прапори України та клубу на вершинах Альп, Кавказу, Алтаю, Паміру та інших гірських систем. Тренери клубу виховали вже нове покоління майстрів та кандидатів у майстри спорту України. Щороку "глобусята" проводять конкурс звітів, фотоконкурс та інші заходи, які є престижними для учасників та користуються незмінною популярністю.
Минулого року членами клубу було проведено понад 50 походів різних категорій складності та видів туризму, географія яких починається в Карпатах і Криму та охоплює гірські системи Росії, Киргизії, Туреччини й Європи. Учасники походу Алтаєм під керівництвом Олени Трегубової здійснили першопроходження кількох вершин і назвали одну з них на честь 60-річчя "Глобуса".Туристи-велосипедисти відвідали пам'ятки культури та історії Польщі й Італії. Команда "Траверс" гідно захистила честь нашого клубу на міжнародних змаганнях з пошуково-рятувальних робіт у м.Брянськ (Росія), зайнявши друге місце. Є в історії клубу і перемоги на Всеукраїнських змаганнях з технік пішохідного та гірського туризму в 2008 і 2009 рр., перше місце на Всеукраїнському конкурсі походів у 2009 р. за похід п'ятої категорії складності горами Паміру під керівництвом Олексія Келіна та у 2010 за "шістку" Тянь-Шанем Олега Янчевського. Шість членів клубу отримали звання майстрів спорту України.
Урочистості з нагоди 60-річчя клубу відбудуться 24 лютого в ЦКМ НТУУ "КПІ". Якщо ви цікавитеся туризмом, любите природу та активний відпочинок, запрошуємо на святкування та до участі в житті нашого клубу. Будемо завжди раді вам.