В.о. завідувача кафедри: к.т.н., с.н.с. Пономаренко Сергій Олексійович
Телефон: +38 044 204 83 17, +38 044 204 82 24
Сайт: https://skla.kpi.ua/
![]()
Кафедра систем керування літальними апаратами (СКЛА) була заснована як кафедра приладів та систем керування літальними апаратами (ПСКЛА) на травневій Раді НТУУ ”КПІ” в 1993 році, за ініціативою ректора НТУУ «КПІ», академіка М.З. Згуровського, коли було прийнято рішення про організацію факультету авіаційних та космічних систем. Одним із ініціаторів та фундаторів цього рішення виступило Національне космічне агентство України в особі його Генерального директора – академіка В.П. Горбуліна, щоб відродити на новому рівні традиції по розвитку літальних апаратів, що були започатковані на початку ХХ століття в працях професора М.Б. Делоне, розробках авіаконструктора І.І. Сікорського та конструктора космічних кораблів С.П. Корольова - студентів механічного факультету КПІ.
Кафедра змінила свою назву з ПСКЛА на СКЛА згідно наказу № 7-49 від 08 лютого 2018 року "Про внесення змін до організаційної структури КПІ ім. Ігоря Сікорського (реорганізація факультету авіаційних і космічних систем) і переведена на механіко-машинобудівний інститут.
З 1 липня 2019 року при створенні навчально-наукового Інституту аерокосмічних технологій (ІАТ) у складі КПІ імені Ігоря Сікорського (згідно наказу № 7/58 від 09 квітня 2019 року "Про створення Інституту аерокосмічних технологій") кафедра СКЛА переведена на ІАТ.
Сучасна науково-технічна база кафедри, застосування передових технологій навчання дає можливість здійснювати підготовку фахівців на високому світовому рівні.
Високий рівень підготовки забезпечують доктори та кандидати наук, також провідні спеціалісти підприємств.
Здійснюється співробітництво з підготовки фахівців та проводяться спільні наукові дослідження з провідними навчальними закладами і науковими організаціями Німеччини, Франції, Іспанії, Польщі, Китаю та інших країн.
Працює програма подвійного диплому. Діють програми обміну та стажування за кордоном. Для кращих студентів встановлені додаткові особисті та іменні стипендії. Іногородні студенти забезпечуються гуртожитком. Усі випускники кафедри працевлаштовуються за спеціальністю.
Кафедра здійснює підготовку фахівців освітніх рівнів бакалавр, магістр і доктор філософії.
Кваліфікація випускників дозволяє:
■ працювати в галузі виробництва та експлуатації засобів керування рухом, навігації та орієнтації рухомих об’єктів;
■ розробляти прикладне програмне забезпечення;
■ працювати в галузі виробництва сенсорів, що входять , в тому числі, до складу смартфонів, планшетів та інших портативних пристроїв;
■ здійснювати розробку, проектування, дослідження та експлуатацію новітніх систем керування рухомими об’єктами;
■ програмування сучасних вбудованих процесорних систем (мікроконтролерів).
Випускники кафедри працюють дослідниками, інженерами-конструкторами, інженерами-програмістами, фахівцями зі створення та експлуатації ракетно-космічної, авіаційної та спеціальної техніки у провідних українських та закордонних компаніях і університетах: