5 квітня 2008 р. виповнилося 100 років з дня народження професора Володимира Вікторовича Удовенка, відомого українського хіміка-неорганіка, життя і творчість якого нерозривно пов’язані з Національним технічним університетом України «КПІ»
Володимир Удовенко народився в 1908 році у м. Самарканді, у сім’ї машиніста залізниці. Його батьки за походженням – з селян, з Руновського району Полтавської області. У 1925 році після закінчення середньої школи вступив на хімічне відділення фізико-математичного факультету Середньо-азіатського державного університету, яке було потім перетворено в хімічний факультет. Закінчив університет у 1930 році за спеціальністю фізико-хімік. Під час навчання в університеті почав працювати лаборантом на кафедрі фізичної хімії, де після закінчення був залишений аспірантом, потім переведений на посаду асистента. У 1937 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук, після чого був затверджений у званні доцента. У 1942 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора хімічних наук і в 1945 році був затверджений у званні професора. З 1944 року – завідувач кафедри фізичної хімії Середньоазіатського державного університету. Читав курс фізичної хімії студентам хімічного факультету та спеціальні курси для студентів фізико-хімічної спеціальності. З 1948 року почав читати курс неорганічної хімії на хімічному факультеті. За сумісництвом з 1941 року читав курс фізичної хімії в Середньо-азіатському індустріальному інституті, а також курс неорганічної, фізичної та колоїдної хімії в Ташкентському медичному інституті.
В 1953 році переїхав до Києва, де почав працювати завідувачем кафедри загальної та фізичної хімії Київського технологічного інституту сілікатів, а після його об‘єднання з Київським політехнічним інститутом у 1955 році став професором кафедри фізичної та колоїдної хімії. У 1956-1959 роках виконував обов’язки проректора КПІ з наукової роботи. З 1960 року завідувач кафедри загальної та неорганічної хімії, а з 1966 року завідувач кафедри неорганічної хімії Київського політехнічного інституту.
Наукові інтереси В.В. Удовенка відносилися до галузей фізико-хімічного аналізу багатокомпонентних систем та хімії комплексних сполук. Під його керівництвом у КПІ була започаткована наукова школа хімії комплексних сполук металів з етаноламінами, яка й досі успішно розвивається на кафедрі загальної та неорганічної хімії НТУУ «КПІ». Під керівництвом В.В.Удовенка були захищені 23 кандидатські та докторські дисертації. Він автор більше ніж 200 наукових праць та навчально-методичних посібників. Нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні», «1500 років Києва», «Вища школа СРСР. За відмінні успіхи в роботі» та іншими. Був членом редакції журналу «Наука и жизнь», членом президії хімічної секції ради Товариства «Знання». З 1982 року професор-консультант кафедри неорганічної та аналітичної хімії КПІ.
Удовенком В.В. проводилась велика робота з оптимізації методів викладання курсу загальної та неорганічної хімії. З метою посилення самостійної роботи студентів традиційну схему лекція – лабораторні заняття – екзамен було замінено на схему самостійна робота – лабораторні заняття – лекція – екзамен, з уведенням елементів дослідження, що відповідає вимогам розвитку самостійності в роботі студентів та забезпечує її високу ефективність.
У 2000 році у віці 92 років Удовенко В.В. пішов з життя. Похований на Байковому кладовищі в м.Києві. Ті, хто його знав, назавжди збережуть пам’ять про цю непересічну особистість.