Бізнес і наука в Україні здебільшого вважаються речами несумісними. Але нова мультидисциплінарна науково-дослідницька модель, за якою працює Техаський інститут науки (www.txis.us), реалізує іншу парадигму. Інститут залучає до роботи складові "бізнес" та "управління проектами", покладаючись на науковців, які забезпечують, власне, "науку". Інститут також надає допомогу у фінансуванні, патентуванні та реалізації інновацій на ринку.
Отримавши проект від замовника (цільові напрями – нафто- та газоіндустрія, гірнича галузь та протизсувні заходи), Інститут спочатку виокремлює дисципліни, які мають бути задіяні в межах спеціально створеного Міжнародного альянсу дослідників; визначає потенційні факультети, відділення та наукові парки залежно від наукової спрямованості проекту; підписує необхідні договори з відповідними організаціями безпосередньо на місці.
Сьогодні до Міжнародного альянсу дослідників інституту входять понад 18000 професорів та науковців, які працюють у більш як 190 афілійованих університетах та науково-дослідних інститутах. Для того щоб стати членом Альянсу, потрібно надати дані про наукові досягнення, які буде долучено до бази даних. Забезпечують це міжнародні офіси, один з яких у грудні 2012 року було засновано в Києві (директор з регіонального розвитку Ганна Боровскова, менеджер з регіональних відносин Олена Гриб). Значну підтримку в реалізації проектів надає Науковий парк "Київська політехніка".
Хоч київський офіс відкрито зовсім недавно, Техаський інститут науки вже має досвід спільних проектів з українськими дослідниками, зокрема й з викладачами та науковцями НТУУ "КПІ".
Перший проект стосувався використання екологічних мастил. Один із замовників Інституту використовував одне з таких мастил в гідравлічних системах. Використання іншого – але дуже подібної структури – мастила призвело до псування фільтрів. Завданням Техаського інституту науки було оцінити і проаналізувати вплив екологічних гідравлічних мастил, ущільнювача, фільтра і всієї гідравлічної системи поточних кранів, провести достовірні дослідження й надати відповідні рекомендації, що було успішно виконано.
Другий проект присвячувався покращенню функціонування превентора – пристрою для герметизації гирла нафтових і газових свердловин, в якому слід було забезпечити циркуляцію рідини між блоком і ємностями нижнього пристрою управління (замкнений контур). У його реалізації брали участь представники НТУУ "КПІ" – дослідники Механіко-машинобудівного інституту під керівництвом професора Олександра Луговського та директор з питань інтелектуальної власності Наукового парку "Київська політехніка" Ярослав Кологривов.
Починаючи з 2013 року три учасники, а саме НТУУ "КПІ", Науковий парк "Київська політехніка" та Техаський інститут науки, розробили нову модель спільної діяльності, яка допоможе поглибити та закріпити майбутню плідну співпрацю.