Державний політехнічний музей відзначив Всесвітній тиждень космосу

Масовими науково-просвітницькими заходами з космічної тематики, які пройшли на різних континентах та в різних країнах, вчергове було відзначено Всесвітній тиждень космосу 2024. З 2000 року його святкування відбувається щорічно з 4 по 10 жовтня, хоча багато подій на його честь проходить у світі й поза межами цих дат. 

Роберт Зубрін: "Для України настав час стати надійним партнером США у сфері розвитку космічної галузі"

Для студентів і співробітників університету Роберт Зубрін прочитав лекцію, присвячену дальшим перспективам освоєння людством Всесвіту та розвиткові космічних технологій різного призначення.

Про складання і випробовування "PolyITAN-НР-30" розповідає провідний інженер НН ІАТЕ Юрій Поштаренко

На початку цього року в космос було запущено розроблений і виготовлений науковцями КПІ наносупутник "PolyITAN-НР-30". "КП" продовжує серію інтерв'ю з членами наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна, які брали безпосередню участь у створенні цього космічного апарата.

Наносупутник PolyITAN-1 у музеї КПІ

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі й Міжнародний день авіації та космонавтики, що присвячений першому польоту людини в космос. З цієї нагоди наш музей отримав новий експонат — прототип наносупутника PolyITAN-1.

Зустріч з Едуардом Івановичем Кузнєцовим

9 лютого 2023 року в Науково-технічній бібліотеці КПІ читачі зустрілися з Едуардом Івановичем Кузнєцовим – очільником Громадської ради Державного космічного агентства, першим віцепрезидентом Аерокосмічного товариства України, автором книги "Тридцять років на орбіті.

Як у КПІ роблять космічні апарати

3 січня ракета Falcon-9 компанії SpaceX вивела на орбіту понад 100 космічних апаратів. Серед них був КПІшний PolyITAN-HP-30.

Бажання КПІ вийти в космос зʼявилося 2010 року, а вже 2014-го перший наносупутник, який створили студенти й науковці, вийшов на орбіту і досі там успішно працює.

PolyITAN-HP-30 вийшов на орбіту Землі

Наш апарат успішно вивела в космос ракета Falcon-9 компанії SpaceX. Наносупутник створили науковці, викладачі й студенти КПІ.

На орбіті PolyITAN-HP-30 досліджуватиме ефективність унікальних, створених київськими політехніками, алюмінієвих теплових мінітруб.

КПІшники взяли участь у локальному етапі хакатону NASA SPACE APPS CHALLENGE 2022

NASA Space Apps Challenge 2022 — це найбільший міжнародний космічний хакатон, організований за підтримки NASA у різних країнах. Його учасники об’єднуються в команди й виконують практичні завдання від Національної космічної агенції США.

Підписка на Освоєння космосу