Не можна ні осягнути, ні змиритися з сумною подією, що сталася 10 серпня – на 56-му році життя перестало битися серце світлої людини, відомого вченого, члена-кореспондента НАН України, д.ф-м.н., професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки (2005 р.), віце-президента Київського математичного товариства, заступника директора ІПСА НТУУ «КПІ», директора центру тестування Інституту моніторингу якості освіти Валерiя Сергійовича Мельника.

Передчасно пішов із життя Вчитель, друг, наставник – всебічно ерудований обізнаний фахівець, енергійний, завжди надійний і діловий колега та мудрий порадник із поетичною й ніжною душею.

Валерій Сергійович МельникНародився Валерій Сергійович 24 січня 1952 р. у с. Червоне Вінницької області в родині службовців. У 1974 р. закінчив Вінницький національний технічний університет (ВПІ). У 1974-1975 рр. гартував свою волю та набував військових навичок у лавах Радянської Армії. З 1976 р. по 1979 р. – аспірант КПІ за спеціальністю «Теорія систем і теорія керування». З 1979 р. по 1997 р. працював в Інституті кібернетики НАН України, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до завідувача відділу. У 1991 р., після захисту докторської дисертації, очолив відділ синтезу керуючих систем Інституту кібернетики НАН України. А вже в 1997 р. разом із відділом перейшов на роботу до новоствореного Інституту прикладного системного аналізу. На умовах штатного сумісництва В.С.Мельник працював професором механіко-математичного факультету Київського університету ім. Т. Шевченка (з 1997 р.) та провідним науковим співробітником Інституту математики НАН України (з 2004 р.).

Сфера наукових інтересів В.С.Мельника була надзвичайно багатогранною, охоплювала найважливіші напрями сучасного наукового пошуку та стосувалася методів нелінійного функціонального аналізу, зокрема теорії многозначних відображень і операторних та еволюційних включень у банахових і локально опуклих просторах, теорії нелінійних диференціальних рівнянь у частинних похідних; теорії мультидинамічних систем та теорії глобальних атракторів для еволюційних рівнянь, включень і варіаційних нерівностей без єдиності розв’язків; теорії оптимального керування для об’єктів, що описуються нелінійними граничними задачами для рівнянь в частинних похідних; теорії функціональних просторів тощо. Серед його учнів – 16 кандидатів і 4 доктори наук. В.С.Мельник є автором понад 160 наукових праць, надрукованих у престижних світових наукових журналах, 6 монографій.

Друзі, колеги та учні щиро сумують за Валерієм Сергійовичем. Вічна йому пам’ять та щирі співчуття рідним, близьким, усім, хто його знав і кому його буде не вистачати.