Доцент кафедри лазерної техніки та фізико-технічних технологій ММІ, ветеран НТУУ "КПІ" Анатолій Кирилович Скуратовський святкує свій ювілейний день народження.
Народився Анатолій Кирилович 9 червня 1942 року в Житомирській області. Трудовий шлях на освітянській ниві розпочав у 1959 році вчителем середньої школи на Поліссі. Після вступу в 1961 році на механічний факультет Київського політехнічного інституту все своє подальше життя нерозривно пов'язав із Київською політехнікою, де пройшов шлях від студента до доцента, успішно захистив кандидатську дисертацію, отримав вчені звання доцента та старшого наукового співробітника.
Упродовж усього періоду викладацької діяльності він активно веде винахідницьку та наукову роботу. З особливою турботою сприяє розвитку студентської творчості, проведенню фахових конкурсів, предметних олімпіад, де з успіхом виступають його підопічні.
Багатогранна творча діяльність А.К.Скуратовського у різних напрямках науки і техніки особливо проявилась при виконанні цільових комплексних науково-технічних програм за постановами Ради Міністрів України та Держстандарту. Його доробок складає близько 200 наукових публікацій, методичних розробок та патентів, які застосовуються в промисловості, навчальному процесі, використовувались під час створення Державних стандартів, методик розрахунків для машинобудування та навчальних фільмів на Київській студії науково-популярних фільмів. Він бере активну участь у громадському житті університету, керував Радою первинної організації ВНТО Машпром, був членом Методкомісії Мінвузу України, є редактором історичних нарисів "Механіко-машинобудівний інститут".
Сьогодні Анатолій Кирилович є секретарем експертно-консультативної комісії з питань інтелектуальної власності при департаменті науки й інноватики НТУУ "КПІ", членом профбюро ММІ, активно співпрацює з прес-центром університету та редакцією газети "Київський політехнік". За значні творчі досягнення й особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців А.К.Скуратовський удостоєний іменних знаків "Відмінник освіти України" і "Творець", почесного звання "Заслужений винахідник", він є лауреатом Премії НТУУ "КПІ". Його плідна праця багаторазово відзначалась Почесними грамотами, подяками та відзнаками.
Він яскрава, енергійна, талановита і водночас проста і доброзичлива людина, користується заслуженим авторитетом серед співробітників та студентів університету, любить і поважає своїх вихованців, щедро ділиться з ними своїм науковим, педагогічним і життєвим досвідом. При спілкуванні з ним створюється враження, що час наче обходить його стороною і залишає завжди молодим.
Співробітники та студенти НТУУ "КПІ" щиро вітають ювіляра, бажають йому здоров'я, подальших творчих успіхів у науково-педагогічній діяльності і довгих років плідної роботи в стінах рідного університету.