Досліджуємо Шулявку

В останні дні жовтня відбулося чергове засідання циклу історичних студій "Think about it", що започаткувала Науково-технічна бібліотека імені Г.І. Денисенка до ювілею нашого університету.

Солом'янська РДА в місті Києві

Сучасний Солом'янський район — один з десяти міських районів Києва, розташований на пагорбах правого берега Дніпра у південно-західній частині столиці.

Чому Шулявка зветься «Шулявкою» || з минулого

Мабуть, усі студенти та працівники НТУУ «КПІ» знають, що університет розташований у тій частині Києва, яка носить історичну назву Шулявка. Дехто, напевно, знає й про те, що до 1898 року, коли сюди прийшли землеміри, щоби розпланувати територію під будівництво майбутнього інституту, тут було «Саперне поле» – невеличкий військовий полігон, що межував з селищем Шулявка і займав територію, на якій колись також стояли хати селища. Але зовсім мало тих, хто знає, звідки ж пішла ця назва – Шулявка.

Пам'ятник подіям 1905 року

Монумент присвячений першій Київській Раді робітничих депутатів, яка у листопаді—грудні 1905 відігравала значну роль у революційному русі в місті. Перший її пленум відбувся 30 жовтня в головному навчальному корпусі КПІ. 18 листопада Рада підтримала повстання саперів під керівництвом Б.

Колись, на цьому місці...

Все тече, все змінюється, все має свій початок і має свій кінець. Все те, що ми бачимо тепер, колись з'явилося і колись зникне. І тих людей, що живуть і працюють поруч з нами, колись не було, і колись не стане. І нас не стане...

Підписка на Шулявка