Кафедра радіотехнічних пристроїв і систем (РТПС), Радіотехнічний факультет, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
Телефон: 204-92-97
Сайт: https://rts.kpi.ua/
E-mail: rts[at]kpi.ua
Кафедру створено в 1945 році після розділу кафедри приймально-передавальних пристроїв на дві - радіоприймальних та радіопередавальних пристроїв; на сьогодні назва – кафедра радіотехнічних систем (РТС).
Кафедра радіотехнічних систем готує фахівців за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» і освітньою програмою «Радіотехнічні комп'ютеризовані системи». Стратегія підготовки студентів на бакалаврському рівні складається з вивчення, по-перше, основ теорій радіотехнічних кіл та електромагнітних хвиль, формування, передавання, прийому, збору та оброблення радіосигналів в радіотехнічних системах; по-друге, сучасних спеціалізованих обчислювальних пристроїв, що використовуються в радіотехнічних системах на основі Arduino, STM32, мікрокомп'ютерів Raspberry Pi. вивчаються мови програмування С, С++, Python, програмування логічних інтегральних схем (FPGA), програмування цифрових сигнальних процесорів (DSP); по-третє, сучасних радіотехнічних комп'ютеризованих систем: радіолокаційних, радіонавігаційних (GPS, Galileo, ГЛОНАС), радіокерування та цифрового телебачення (DVB-S2, DVB-T2, DVB-С2).
По завершенню навчання і отримання диплома бакалавра є можливість продовжити підвищувати свій професійний рівень в магістратурі. В магістратурі відбувається поглиблене вивчання радіотехнічних комп'ютеризованих систем, а саме: радіолокаційних систем з цифровою обробкою сигналів, сучасних радіонавігаційних систем та комплексів, систем радіопротидії, машинне навчання в радіотехнічних комп'ютеризованих системах. Таким чином, випускник отримує комплексні знання в області розробки сучасних високотехнологічних радіотехнічних систем.
В подальшому, фахівець що отримав ступень магістра, може зайнятися науковими дослідженнями в галузі радіотехнічних комп'ютеризованих систем під час навчання на третьому освітньо-науковому рівні і здобути вчене звання «Доктор філософії».
Найважливішою особливістю освітньої програми є універсальність і широта знань, що дозволяє випускнику бути професіоналом в галузі побудови сучасних радіотехнічних комп'ютеризованих систем, які мають великий попит на ринку високотехнологічної продукції.
Випускники працюють:
- В національному космічному агентстві України, УАН
- На підприємствах та у фірмах: ALKATEL, MOTOROLA, MINDSPEED, Уктелеком, Український мобільний зв'язок, Квазар-мікро, компанія операторів мобільних радіомереж UMS, KIEVSTAR
- Радіомовних та телевізійних компаніях України
- В науково–дослідних інститутах і конструкторських установах, навчальних закладах, на заводах та спільних підприємствах різних форм власності
- СБУ, МВС, Державному митному контролі
- Та успішно працюють за спеціальностями в Німеччині, Франції, Англії, США та в інших високорозвинутих країнах