Ви є тут

Мертве море? Ні, Рожеве озеро!


Україна, Херсонська область, Рожеве Озеро

Чим більше мандруємо Україною, тим більше захоплюємося її природною унікальністю та органічними багатствами. Кілька років тому інтернет та ЗМІ зарясніли знімками з так званого Рожевого озера, що на Херсонщині, солоність якого складає 35%. Це на кілька відсотків більше, ніж у всесвітньо відомому Мертвому морі. Вода тут настільки солона, що в ній неможливо потонути. Засмагати можна не виходячи з води – сіль увесь час тримає тіло на плаву. Розташоване казкове озеро (власне – джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона та за 18 км від районного центу.

Переказують, що водойма виникла наприкінці 1960-х, коли в сиваську багнюку булькнув військовий літак. Дістаючи уламки, розкопали чималу ковбаню і, очевидно, натрапили на солоне джерело з унікальним хімічним складом, яке й наповнило вирву. Вода озера збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Завдяки високій концентрації солі та багатому хімічному складу вона має зцілюючі властивості. До речі, у викопаній поряд ковбані такий цілющий коктейль не утворився.

Ніжно-рожевим кольором озеро завдячує єдиному виду живих організмів, що його населяє, – одноклітинним водоростям дуналіелли солоноводної. Під дією сонячного проміння дуналіелла виробляє каротиноїди й, зокрема, бета-каротин, відомий як вітамін молодості. "Рожева вода" має широкий спектр дії: активізує роботу всіх важливих органів людини, сприяє відновленню рівноваги організму, має омолоджувальний ефект.

Основне використання рапи в неврологічній практиці – вегето-судинна дистонія, у шкірній практиці – псоріаз. Лікують також опорно-руховий апарат. Та найцікавіше, кажуть фахівці, це високий вміст так званих фолікуліноподібних речовин, здатних позитивно впливати на жіночі хвороби. Також можна лікувати бронхолегеневі захворювання.

Поряд з купальнею – родовища цілющої Сиваської грязі, яку позиціонують як імуномодулюючу неприродного походження. Вважається, що послідовне застосування солоних ванн і грязьових намащувань має сприятливий вплив на організм людини. Грязі сертифіковані Одеським інститутом курортології як лікувальний і косметичний засіб. На їх основі виготовляють косметичну продукцію в Німеччині й Австрії.

Озеро дуже популярне серед місцевих, туристів, що відпочивають поблизу, їдуть також з Білорусі, Польщі, Німеччини, Росії. На території – стоянка, душ, навіси від сонця, магазинчик тощо. Хотілося б сподіватися, що колись постане тут оздоровчо-лікувальний комплекс.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій