Чим більше мандруємо Україною, тим більше захоплюємося її природною унікальністю та органічними багатствами. Кілька років тому інтернет та ЗМІ зарясніли знімками з так званого Рожевого озера, що на Херсонщині, солоність якого складає 35%. Це на кілька відсотків більше, ніж у всесвітньо відомому Мертвому морі. Вода тут настільки солона, що в ній неможливо потонути. Засмагати можна не виходячи з води – сіль увесь час тримає тіло на плаву. Розташоване казкове озеро (власне – джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона та за 18 км від районного центу.
Переказують, що водойма виникла наприкінці 1960-х, коли в сиваську багнюку булькнув військовий літак. Дістаючи уламки, розкопали чималу ковбаню і, очевидно, натрапили на солоне джерело з унікальним хімічним складом, яке й наповнило вирву. Вода озера збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Завдяки високій концентрації солі та багатому хімічному складу вона має зцілюючі властивості. До речі, у викопаній поряд ковбані такий цілющий коктейль не утворився.
Ніжно-рожевим кольором озеро завдячує єдиному виду живих організмів, що його населяє, – одноклітинним водоростям дуналіелли солоноводної. Під дією сонячного проміння дуналіелла виробляє каротиноїди й, зокрема, бета-каротин, відомий як вітамін молодості. "Рожева вода" має широкий спектр дії: активізує роботу всіх важливих органів людини, сприяє відновленню рівноваги організму, має омолоджувальний ефект.
Основне використання рапи в неврологічній практиці – вегето-судинна дистонія, у шкірній практиці – псоріаз. Лікують також опорно-руховий апарат. Та найцікавіше, кажуть фахівці, це високий вміст так званих фолікуліноподібних речовин, здатних позитивно впливати на жіночі хвороби. Також можна лікувати бронхолегеневі захворювання.
Поряд з купальнею – родовища цілющої Сиваської грязі, яку позиціонують як імуномодулюючу неприродного походження. Вважається, що послідовне застосування солоних ванн і грязьових намащувань має сприятливий вплив на організм людини. Грязі сертифіковані Одеським інститутом курортології як лікувальний і косметичний засіб. На їх основі виготовляють косметичну продукцію в Німеччині й Австрії.
Озеро дуже популярне серед місцевих, туристів, що відпочивають поблизу, їдуть також з Білорусі, Польщі, Німеччини, Росії. На території – стоянка, душ, навіси від сонця, магазинчик тощо. Хотілося б сподіватися, що колись постане тут оздоровчо-лікувальний комплекс.