31 жовтня в НТУУ «КПІ» пройшов традиційний ярмарок професій «КПІ запрошує до співпраці». Формат його дещо відрізняється від подібних заходів, які зазвичай проводяться лише у стендовому режимі, коли шукачі роботи та їхні потенційні роботодавці спілкуються безпосередньо біля інформаційних дошок відповідних підприємств і, здебільшого, обговорюють лише умови роботи і оплати праці.
Звісно, таке спілкування відбувалося і сьогодні, однак завдання, що їх ставили перед собою організатори, були дещо ширшими, ніж просто звести в одному приміщенні завтрашніх випускників університету з представниками підприємств і організацій. Головною метою було впровадження ефективних форм співпраці НТУУ «КПІ» з підприємствами та організаціями і встановлення міцних, обопільно корисних і цікавих контактів. І не на один лише день ярмарку, а на довгострокову перспективу. Тож ярмарок розпочався з пленарного засідання в залі Вченої ради НТУУ «КПІ». В ньому взяли участь роботодавці, представники керівництва університету, викладачі й, звісно, студенти.
Відкрив засідання перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко. «Наш ярмарок – це, фактично, початок цілого місяця заходів із встановлення і зміцнення контактів університету і наших випускників з роботодавцями, – наголосив він у своєму виступі. – Ми хотіли б, щоб ця співпраця була плідною, щоб вона була організована в кожному нашому підрозділі, на кожному факультеті, на кожній кафедрі. Тому сьогоднішня наша зустріч складатиметься з двох частин. Перша частина присвячується загальним питанням, презентаціям і коротким виступам, які стосуються всіх наших партнерів і факультетів, а друга розпочнеться біля стендів підприємств і наших підрозділів, які виставлено в цьому залі, й продовжиться безпосередньо на факультетах. Ми щиро дякуємо представникам підприємств, які беруть участь у цьому заходів, а їх зареєструвалося 118, і сподіваємося, що наша співпраця в питаннях працевлаштування буде ефективною як сьогодні, так і в наступні роки».
Загальну інформацію про особливості підготовки фахівців у НТУУ «КПІ» та їх працевлаштування дав присутнім заступник першого проректора професор Володимир Тимофеєв. Він повідомив, що останнім часом популярність КПІ серед абітурієнтів невпинно зростає: під час цьогорічної приймальної кампанії середній конкурс за заявами на навчання за держзамовленням становив 7,4 особи на одне місце, тоді як, скажімо в 2008 році він складав 2,31 особи на місце. При цьому середній запит на випускників КПІ серед роботодавців залишається незмінно високим і становить нині 123% від випуску, що дозволяє отримати роботу практично усім, хто закінчує університет. Щоправда, якщо найбільший конкурс за заявами спостерігається на гуманітарні спеціальності університету, а на технічні факультети він зазвичай є нижчим, то при випуску ситуація змінюється кардинально – найзапитанішими на ринку праці є нині саме технічні фахівці, особливо в сфері інформаційних технологій.
Це, до речі, продемонстрували і виступи представників підприємств, які розповідали про характер, умови роботи і перспективи службового зростання молодих фахівців, а також про те, чого саме чекають роботодавці від випускників університету. З огляду на те, що на ярмарок завітали керівники дуже відомих підприємств – а перед учасниками зібрання виступили директор Казенного підприємства спеціального приладобудування «Арсенал» Микола Лихоліт, директор ПАТ «Київенергоремонт» Євген Горобець, заступник директора ПАТ «Рівне-Азот» Сергій Григор’єв, виконавчий директор Асоціації IT-Україна Віктор Валеєв, представники Серійного заводу «Антонов», відомих IT-компаній «EPAM Systems», «Miratech», «Luxoft Україна» та інших підприємств – інформація ця була, як кажуть, «з перших вуст», тобто надзвичайно корисною як для завтрашніх молодих фахівців, так і для викладачів КПІ.
Цікавою була й презентація заступника директора Науково-дослідного центру прикладної соціології «Соціоплюс» НТУУ «КПІ» Ганни Іщенко. Вона розповіла про результати останнього моніторингу якості підготовки випускників КПІ, який з 2008 року проводиться цією організацією. Його респондентами були 785 роботодавців різних галузей, причому застосовувалася кількісно-якісна методологія за суцільного характеру дослідження, тож достовірність даних є вельми високою. З-поміж них звертає на себе увагу факт, що майже 46% роботодавців за їх власною оцінкою нині надзвичайно гостро відчувають потребу в кваліфікованих кадрах, тобто не лише випускники вишів шукають роботу, але й робота шукає їх. Річ лише у тім, що для того, щоб її отримати, молодому фахівцю слід мати певну кваліфікацію і прагнення та вміння навчатися далі. При цьому найбільш бажаними для роботодавців є випускники НТУУ «КПІ», Київського національного університету імені Тараса Шевченка та кількох інших відомих українських ВНЗ.
Після закінчення пленарного засідання ярмарок перейшов у фазу неформального спілкування – спочатку біля стендів інститутів і факультетів НТУУ «КПІ» та підприємств, які взяли в ньому участь, а потім на факультетах, кафедрах і в лабораторіях університету.
Наступний етап заходів щодо працевлаштування старшокурсників і випускників КПІ – за тиждень, на ярмарку вакансій «Робота для тебе - Осінь 2013».
[31.10.2013 / 9:30] Ярмарок професій «КПІ запрошує до співпраці»
Найбільший технічний університет Європи, перший за рейтингом університет України представляє випускників 114 спеціальностей на Ярмарку професій «КПІ запрошує до співпраці».
Ярмарок проводиться 31 жовтня 2013 року у вигляді Пленарного засідання та Круглих столів на факультетах по обговоренню шляхів вдосконалення партнерських зв’язків між факультетами та роботодавцями з підготовки кадрів для галузей економіки України. Пропонуємо взяти участь керівників підприємств, організацій та установ України, міжнародних організацій, ЗМІ.
Головною метою проведення даного заходу є впровадження нових форм співпраці НТУУ «КПІ» з підприємствами та організаціями на довгострокову перспективу.
Реєстрація учасників в день проведення заходу о 9:30, початок – о 10:00 в залі засідань Вченої Ради НТУУ «КПІ» пр. Перемоги 37, корпус 1.
Долучення | Розмір |
---|---|
partnerstvo-13.gif (216.83 КБ) | 216.83 КБ |