2 листопада виповнилося 70 років талановитому педагогу, вченому та організатору, кандидату технічних наук, доценту Олегу Григоровичу Зубрію – людині, яка є одним з найавторитетніших фахівців кафедри машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв інженерно-хімічного факультету.

Народився О.Г.Зубрій у місті Рівне в родині службовців. На початку Великої Вітчизняної війни батька маленького Олега призвали до лав Червоної Армії, а мати разом з ним була вимушена переїхати до Київської області. Після закінчення київської середньої школи № 51 він 1958 року вступив на факультет хімічного машинобудування Київського ордена Леніна політехнічного інституту, з яким пов’язане все подальше життя О.Г.Зубрія.

1963 року, отримавши незвичну натепер кваліфікацію інженера-техніка, Олега Григоровича як сумлінного і наполегливого випускника залишили на посаді асистента кафедри. Він почав викладати такі важливі і складні навчальні дисципліни, як «Розрахунок і конструювання хімічних машин і апаратів», «Машини та апарати хімічних виробництв», «Апарати великого тиску». Одночасно Олег Григорович дуже серйозно займався дослідженнями в галузі тепломасообміну в тонких рідинних плівках, яка з часом стала одним з пріоритетних наукових напрямів кафедри. Результати досліджень були впроваджені в Москві, Кемерові, Запоріжжі, Києві та інших містах колись неосяжної країни.

Після закінчення аспірантури і захисту 1974 року кандидатської дисертації О.Г.Зубрій протягом півроку з відривом від виробництва підвищував кваліфікацію в славетному МІХМі – Московському інституті хімічного машинобудування. З 1975 року і до сьогодні Олег Григорович працює доцентом кафедри, при цьому з 1976 по 1982 рік він був заступником декана факультету з навчально-виховної роботи. Не одне покоління хіммашівців з глибокою повагою і вдячністю згадують небайдужість, ввічливість, справедливість та інтелігентність Олега Григоровича, який жодного разу не дозволив собі підвищити голос на співрозмовника.

О.Г.Зубрій один з перших викладачів кафедри, який почав активно впроваджувати обчислювальну техніку в навчальний процес, результатом чого стали численні алгоритми розрахунків хімічного обладнання та його елементів на міцність, жорсткість і вібростійкість. Багато зусиль Олег Григорович спрямовує на вдосконалення підготовки фахівців за напрямом «Машинобудування» та спеціальністю «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів».

Серед вдячних учнів Олега Григоровича – інженери і підприємці, викладачі і науковці, доктори і кандидати наук, академіки і члени-кореспонденти Національної академії наук України. Своїм багатим досвідом він щедро ділиться з іншими кафедрами Київської політехніки, багатьма вищими навчальними закладами, науковими і проектними організаціями.

О.Г.Зубрій багато десятиліть належить до славетної когорти справжніх чоловіків – альпіністів, кожний з яких під час штурму захмарних вершин неухильно дотримується правила трьох опор: під час підйому на гору чи спуску з неї треба. щоб точку опори мали дві руки і одна нога або дві ноги і рука. Цього правила Олег Григорович дотримується і в повсякденному житті, але при цьому його постійними трьома опорами є професіоналізм, порядність і доброзичливість.

Колектив інженерно-хімічного факультету, кафедра машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв, численні учні й колеги щиро вітають Олега Григоровича зі славним ювілеєм, бажають йому здоров’я і довгих років плідної роботи в стінах рідного університету.