🎥 Рекордний "PolyІTAN-1": 10 років на орбіті

10 років – строк чималий навіть у житті людини. Що вже там казати про унікальний зразок нової техніки, який безперервно працює вже понад 10 років – при тому, що його розробники навіть не сподівалися на те, що він зможе функціонувати більше року-двох.

У КПІ розробляють наносупутник для дистанційного зондування Землі

Наносупутник PolyITAN-12U, що його створили студенти й науковці Київської політехніки, вже наступного року мають відправити на орбіту.

Такого масштабного наносупутника, який буде досліджувати поверхню Землі, в Україні ще не запускали.

ЗМІ про рекорди наносупутників КПІ

Медіа dev.ua поспілкувалися з проректором з наукової роботи КПІ Віталієм Пасічником.

Нещодавно держава додатково виділила понад 5 млн грн, щоб завершити розроблення студентського наносупутника PolyITAN-12U.

Про складання і випробовування "PolyITAN-НР-30" розповідає провідний інженер НН ІАТЕ Юрій Поштаренко

На початку цього року в космос було запущено розроблений і виготовлений науковцями КПІ наносупутник "PolyITAN-НР-30". "КП" продовжує серію інтерв'ю з членами наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна, які брали безпосередню участь у створенні цього космічного апарата.

Член команди розробників «PolyITAN-НР-30». Костянтин Половинкін про свою участь у проєкті

"КП" продовжує публікувати інтерв'ю з молодими науковцями КПІ ім. Ігоря Сікорського, які у складі наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна розробили, виготовили і підготували до космічного старту наносупутник "PolyITAN-НР-30".

Ще один "PolyITAN" на орбіті! Далі буде…

Розроблений і виготовлений в КПІ ім. Ігоря Сікорського наносупутник "PolyITAN-HP-30" 3 січня 2023 року виведено на орбіту!

Це вже третій університетський наносупутник із серії  "PolyITAN", який було запущено в космос.

Як у КПІ роблять космічні апарати

3 січня ракета Falcon-9 компанії SpaceX вивела на орбіту понад 100 космічних апаратів. Серед них був КПІшний PolyITAN-HP-30.

Бажання КПІ вийти в космос зʼявилося 2010 року, а вже 2014-го перший наносупутник, який створили студенти й науковці, вийшов на орбіту і досі там успішно працює.

Підписка на Наносупутник