Наносупутник

Ще один "PolyITAN" на орбіті! Далі буде…

Розроблений і виготовлений в КПІ ім. Ігоря Сікорського наносупутник "PolyITAN-HP-30" 3 січня 2023 року виведено на орбіту!

Це вже третій університетський наносупутник із серії  "PolyITAN", який було запущено в космос.

Як у КПІ роблять космічні апарати

3 січня ракета Falcon-9 компанії SpaceX вивела на орбіту понад 100 космічних апаратів. Серед них був КПІшний PolyITAN-HP-30.

Бажання КПІ вийти в космос зʼявилося 2010 року, а вже 2014-го перший наносупутник, який створили студенти й науковці, вийшов на орбіту і досі там успішно працює.

PolyITAN-HP-30 вийшов на орбіту Землі

Наш апарат успішно вивела в космос ракета Falcon-9 компанії SpaceX. Наносупутник створили науковці, викладачі й студенти КПІ.

На орбіті PolyITAN-HP-30 досліджуватиме ефективність унікальних, створених київськими політехніками, алюмінієвих теплових мінітруб.

Приголомшливі подробиці запуску PolyITAN-HP-30

Для телемарафону «Єдині новини» журналісти телеканалу «1+1» взяли інтервʼю у розробника наносупутника — аспіранта КПІ Романа Мельника — та проректора з навчально-наукової роботи КПІ Віталія Пасічника.

Запуск PolyITAN-HP-30 уже сьогодні!

PolyITAN-HP-30, перебуваючи на орбіті Землі в умовах мікрогравітації, зазнає значних температурних навантажень.

У процесі розроблення супутника науковці КПІ використовували компʼютерне моделювання, щоб визначити його оптимальні робочі температури.

Запуск PolyITAN-HP-30 вже завтра!

Запуск PolyITAN-HP-30 на орбіту дасть змогу науковцям КПІ отримати робочі характеристики теплових труб в умовах мікрогравітації.

Також виявити можливі хиби й переваги в процесі подальшого створення теплових труб для різних космічних апаратів.

Роль PolyITAN-HP-30 на орбіті Землі

PolyITAN-HP-30 – це типовий двоблочний наносупутник кубічнох форми формату 2U CubeSat.

На супутникові проводитимуть науковий експеримент з дослідження ефективності теплових труб — як основного елемента систем термостабілізації космічних апаратів.

Космічна місія КПІ

У Київській політехніці готуються вивести в космос два дослідницькі наносупутники.

PolyITAN-HP-30 уже повністю готовий. Запуск планується у грудні цього року з мису Канаверал (США). На орбіту його виведе ракета Falcon-9 компанії SpaceX.