10 років – строк чималий навіть у житті людини. Що вже там казати про унікальний зразок нової техніки, який безперервно працює вже понад 10 років – при тому, що його розробники навіть не сподівалися на те, що він зможе функціонувати більше року-двох.
На початку цього року в космос було запущено розроблений і виготовлений науковцями КПІ наносупутник "PolyITAN-НР-30". "КП" продовжує серію інтерв'ю з членами наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна, які брали безпосередню участь у створенні цього космічного апарата.
Про запуск у космос наносупутника "PolyITAN-НР-30", створеного групою науковців, студентів і аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського, наша газета вже писала в першому номері за 2023 рік.
"КП" продовжує публікувати інтерв'ю з науковцями КПІ, які у складі наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна розробили, виготовили і підготували до космічного старту наносупутник "PolyITAN-НР-30".
"КП" продовжує публікувати інтерв'ю з молодими науковцями КПІ ім. Ігоря Сікорського, які у складі наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна розробили, виготовили і підготували до космічного старту наносупутник "PolyITAN-НР-30".
Як супутник КПІ потрапив на ракету SpaceX? Коли будуть перші дані космічного дослідження? Хто винайшов теплові труби й у чому їхня унікальність? Що полетить в космос на наступному супутникові?
3 січня ракета Falcon-9 компанії SpaceX вивела на орбіту понад 100 космічних апаратів. Серед них був КПІшний PolyITAN-HP-30.
Бажання КПІ вийти в космос зʼявилося 2010 року, а вже 2014-го перший наносупутник, який створили студенти й науковці, вийшов на орбіту і досі там успішно працює.