Під час зустрічі на найвищому рівні Президента України Віктора Януковича і Прем'єр-міністра Японії Наото Кана, що відбулася  16 січня 2011 року, в ході обговорення стану і перспектив двосторонніх відносин керівники двох держав згадали і про діяльність Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ". У "Спільній заяві Президента України Віктора Януковича і Прем'єр-міністра Японії Наото Кана щодо українсько-японського глобального партнерства" було записано: "…Серед різних видів діяльності Центру два лідери відзначили, що технічна співпраця за японськими проектами і менеджмент програм були корисними для розвитку окремих секторів української економіки. Вони визнали, що Центр має залишатися важливим елементом двосторонньої співпраці у сферах науки і техніки, заохочення інвестицій, вивчення японської мови, взаємозбагачення культур, підвищення рівня взаєморозуміння, з активним залученням усіх зацікавлених сторін з двох країн…".

Така висока оцінка діяльності Центру та його значення для розвитку двосторонніх відносин двох держав є, безумовно, визнанням заслуг його працівників, і, насамперед, звісно, керівника – Осаму Мідзутані. В Україні Осаму Мідзутані працює з 2009 року: спочатку як директор Проекту технічного співробітництва "Українсько-Японський центр" Японської агенції міжнародного співробітництва (JICA), спрямованого на розвиток Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" та українсько-японської співпраці,  а згодом – як директор цього Центру. За ці роки він став в університеті людиною шанованою і, безумовно, дуже помітною. Дійсно, за його керівництва Українсько-Японським центром понад 150 українських фахівців взяли участь у більш як 20 організованих Центром у Японії тренінгах з різних галузей – енергозбереження, сільського господарства, економіки тощо; започатковано навчальний курс "Хіросима-Нагасакі: уроки миру"; створено "Навчально-науковий центр рентгеноструктурного аналізу НТУУ "КПІ" – РИГАКУ"; організовано лекції та семінари визначних японських науковців, діячів культури та організаторів науки; за участю провідних університетів, інститутів та шкіл Японії проведено три ярмарки японських університетів "Освіта в Японії" та багато іншого. А ще – започатковано співробітництво з Японською фундацією в галузі культури (Japan Foundation) – це дозволило провести низку надзвичайно цікавих для тих, кому небайдужа культура Країни Вранішнього Сонця, заходів і створити Японський мовний центр "Українсько-Японського центру", в якому японську мову щорічно  вивчають близько 400 українських громадян.

Проте, на жаль, каденція перебування Осаму Мідзутані на посаді директора Українсько-Японського центру НТУУ "КПІ" добігла кінця. Він з дружиною  Кейко Сан, яка усі ці роки була поруч з ним, повертається на  батьківщину.  Тож на знак визнання його заслуг і глибокої вдячності за його внесок у справу налагодження співпраці НТУУ "КПІ" з університетами і науковими лабораторіями Японії та в загальний розвиток українсько-японського співробітництва 3 червня на засіданні Вченої ради університету йому під загальні оплески присутніх було вручено  почесну відзнаку Вченої ради НТУУ "КПІ".

Дмитро Стефанович

Дата події