Дощ, який 29 серпня з самого ранку періщив у Києві, не зміг завадити урочистій церемонії відкриття на Площі Знань Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» монументу «Новий Прометей».
Стелу заввишки у вісім метрів виготовлено з нержавіючої сталі. Прометей тримає в руках символічне зображення Сонця, куди вмонтовані модулі сонячних батарей. Ці батареї накопичують енергію для живлення прожекторів, що підсвічуватимуть фігуру. Ще однією родзинкою монументу є вбудована апаратура бездротової передачі даних, завдяки котрій значна частина території університетського кампусу перетвориться на великий хот-спот, тобто на місце, де студенти і співробітники НТУУ «КПІ» зможуть безкоштовно користуватися Інтернетом за допомогою WI-FI. Тож ідею стели можна стисло сформулювати в гаслі «Енергію Сонця – в енергію думки!». Цю енергію, як і на початку історії, дарує людям титан – Новий Прометей. Варто зауважити, що одразу після того, як цьогорічний переможець Всесвітньої олімпіади з математики студент ІПСА Євген Поліщук на запрошення ректора НТУУ «КПІ» Михайла Згуровського увімкнув символічну кнопку пуску мережі в дію, деякі з присутніх одразу перевірили її роботу на своїх планшетах і смартфонах.
Ініціаторами створення стели виступили студенти університету, вони ж Інтернет-голосуванням з макетів, запропонованих для обговорення, обрали краще її рішення. А втілили стелу в металі молоді скульптори – брати Микита та Єгор Зігура. А реалізовано проект за сприяння компанії «Айленд Менеджмент».
«Прометея зроблено у вигляді блискучих променів, які пронизують чорний іржавий метал. Усе це символізує нову, екологічну енергію, яка зробить світ чистішим і забезпечить йому нове дихання, – наголосив, виступаючи на церемонії, Микита Зігура. – На наш погляд, ця скульптура є дуже актуальною саме тут в КПІ –найбільшому осередку технічної думки в Україні».
Це, до речі, не перша робота братів Зігура на території КПІ – торік вони вже спорудили на території університету «Сходи пізнання» – семиметровий стос книжок, увінчаний академічною шапочкою – бонетом – монумент, який став однією з окрас парку НТУУ «КПІ».