Адміністрація КПІ ім. Ігоря Сікорського опрацьовує три варіанти забезпечення студентів та співробітників університету медичними послугами. По-перше, це співпраця з Київською міською студентською поліклінікою. По-друге, залучення приватної медичної клініки, що працюватиме у приміщеннях студполіклініки КПІ на вул. Янгеля. По-третє, створення навчально-наукового оздоровчого комплексу «Здоров’я КПІ» на базі кафедри біомедичної інженерії ФБМІ.
З КСМП університет співпрацював і раніше, й сьогодні ця спільна робота триває. «Ми підписали меморандум про співпрацю, який передбачає всебічну допомогу і підтримку в роз’яснювальній роботі при укладенні декларацій, зворотний зв'язок зі студентами», – пояснює проректора з навчально-виховної роботи Наталя Семінська.
Щоб одержати медичну допомогу, студенти мають обрати терапевта й укласти з ним декларацію.
«Для отримання пакета гарантованих безоплатних послуг студенту слід підписати декларацію з терапевтом, звертатися до нього з основними захворюваннями та, якщо є потреба, за його направленнями відвідувати безоплатно вузьких спеціалістів і робити відповідні дослідження. Механізм укладення декларації простий: треба взяти із собою паспорт або ID-картку, ідентифікаційний код і мобільний телефон, прийти до закладу охорони здоров’я, в якого укладено договори з Національно службою здоров’я України, обрати лікаря та підписати з ним декларацію», – пояснює директорка Київської міської студентської поліклініки Ірина Собко.
Декларацію може заповнювати лікар під час візиту, а також її можна заповнити попередньо на сайті. Для КМСП – це Helsi.me. Без підписаної декларації студент матиме право отримати лише невідкладну допомогу. Для консультації терапевта чи вузькоспеціалізованого лікаря цей документ необхідний.
«Невідкладну допомогу ми будемо надавати усім студентам – незалежно від того, підписані в них декларації з нашими лікарями чи ні. Але, щоб отримати безоплатну консультацію терапевта або будь-якого вузького спеціаліста, зробити дослідження по закінченні карантину, обов’язково треба мати декларацію чи направлення лікуючого лікаря», – застерігає Ірина Собко.
Окрім співпраці з КМСП, у КПІ розглядають можливість створення власного оздоровчого закладу, адже університет має достатньо ресурсів та фахівців, щоб студенти й викладачі не відчували браку професійної медичної підтримки.
За словами декана факультету біомедичної інженерії Віталія Максименка, медична база ФБМІ може стати основою створення та впровадження навчально-методичних, фізіотерапевтичних і медико-інженерних інновацій. Серед пропозицій – відновити роботу санаторію-профілакторію при КПІ, підпорядкувавши його факультету. І вже на базі цих двох структур створити навчально-науковий оздоровчий комплекс «Здоров’я КПІ».
У разі відновлення роботи санаторію студенти та викладачі зможуть безкоштовно отримувати низку послуг: консультативну допомогу, фізіотерапевтичні процедури, психологічні консультації тощо.
На ФБМІ є кафедри фізичного виховання, спортивного вдосконалення, біобезпеки і здоров’я людини. Там навчають фізіо- та ерготерапевтів, які належать до медичної спеціальності й можуть надавати профільну допомогу. Завдяки своїм фахівцям працюватиме своєрідна допоміжна структура, що надаватиме працівникам і студентам КПІ різні форми оздоровчого обслуговування. У перспективі – створення системи електронного здоров’я – загальної мережі, де були б зареєстровані студенти і яка б синхронізувалася з центральною студентською поліклінікою.
Навчально-науковий оздоровчий комплекс «Здоров’я КПІ» планують розмістити в гуртожитку № 9 та 24-му корпусі. Він може запрацювати вже з 1 вересня.
Сьогодні ж на базі кафедр ФБМІ діють фізіотерапевтичні кабінети, куди може звернутися кожен студент.