Протягом 2005-2008 років наш університет спільно з всесвітньовідомими європейськими університетами брав участь у проекті «UKRBRIDGE» JEP_25163-2004 «Наведення мостів між освітою, наукою та бізнесом» за програмою TEMPUS.
Організаторами та учасниками проекту виступали: НТУУ «КПІ»; МОН України; «Royal Institute of Technology» (KTH), Швеція; «Swedish National Agency for Innovation», Швеція; «Swedish National Agency for Higher Education», Швеція; «Delft University of Technology» (TU Delft), Нідерланди; Талліннський технічний університет (TTУ), Естонія; «Polytechnic University of Catalonia» (UPC), Іспанія.
Головною метою проекту було сприяння ефективній співпраці між освітою, бізнесом та суспільством шляхом підготовки людських ресурсів, розвиваючи підходи, які можна застосувати в умовах України.
2 грудня 2008 року у залі засідань адміністративної ради НТУУ «КПІ» відбулося офіційне закриття проекту «UKRBRIDGE». На фінальній конференції були присутні та виступили ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України М.З.Згуровський, перший проректор Ю.І.Якименко, координатор проекту «UKRBRIDGE» д-р Ольга Кордас, старший менеджер проекту Леннарт Йохансон (КТН), український координатор проф. Є.І.Нікіфорович, нідерландський координатор проф. Карель Ф. Малдер, (TU Delft), ректор ТТУ Піп Сур'є та естонський координатор – керівник офісу з міжнародних відносин (TTУ) Мадлі Кріспін, постійний іспанський партнер з університету (UPC) проф. Джорді Сєгалас.
Як зазначила д-р Ольга Кордас, значний внесок у розвиток проекту зробили факультети КПІ: ТЕФ, декан проф. Є.М.Письменний; ФЕА, декан проф. О.С.Яндульський; ФЕЛ, декан проф. В.Я.Жуйков.
Запрошені колеги з українських університетів почули презентації та доповіді про «TUT experiences in Technology Transfer» від ректора ТТУ Піпа Сур'є, про досвід Національного університету «Львівська політехніка» у трансфері технологій від проф. Ю.М.Рашкевича, про роботу та досягнення Наукового парку «Київська політехніка» від В.А.Барбаша, про конкурс студентських інноваційних ідей від Каріни Жуйкової, про отриманий досвід від візиту на щорічну шведську виставку з працевлаштування «ARMADA» та англомовних курсів лекцій «Management of Technology in Modern day Society» від представників НТСА НТУУ «КПІ».
Наступного дня в українсько-шведській навчальній науково-дослідній лабораторії «Енергетичні технології сталого розвитку суспільства», яка знаходиться в Інституті гідромеханіки НАН України, було проведено телеміст «Київ – Стокгольм, КТН – Дельфт, TU Delft – Барселона (UPC), у ході якого було підведено підсумки роботи проекту та обговорено питання подальшої співпраці. Увечері проф. Джорді Сєгалас прочитав англійською мовою студентам та аспірантам лекцію «Sustainable Technology. Role of Engineers. Case study», присвячену сталому розвитку. Лекція викликала значний інтерес у аудиторії. Матеріал лекції розташовано на сайті НТСА http://www.ssa.org.ua.
За ці три роки роботи проекту Проектна команда заснувала Центр трансферу технологій та менеджменту знань; відкрила українсько-шведську ННДЛ «Енергетичні технології сталого розвитку суспільства»; займалась підготовкою висококваліфікованого штату Центру та Лабораторії; проводила навчання та перекваліфікацію академічного й адміністративного штату, студентів НТУУ «КПІ» та інших українських університетів з IPR менеджменту, розробки бізнес-планів та підготовки презентацій, лідерства та стратегічного менеджменту, інноваційної та підприємницької діяльності, провідних трансферних технологій.
У рамках проекту відбулося більше 20 візитів робочих делегацій різних рівнів, проведено 30 лекцій та 32 семінари. Серед студентства найпопулярнішими стали англомовні курси з дисциплін «Sustainable Development», яка вперше була прочитана в НТУУ «КПІ» 12-23 лютого 2007 р., та «Management of technology in modern day society», яка відбулась 26-30 листопада 2007 р. Протягом курсів слухачі брали участь у лекціях, семінарах та дискусіях, ділових іграх, вносили свої пропозиції щодо поліпшення економічного, соціального та екологічного розвитку країни. Наприкінці курсу лекцій всі учасники отримали дипломи.
Сучасним технічним обладнанням було оснащено робочі місця співробітників Наукового парку «Київська політехніка», забезпечено всіма необхідними засобами ННДЛ «Енергетичні технології сталого розвитку суспільства».
Учасники фінальної конференції висловили щиру подяку керівництву НТУУ «КПІ» і відзначили енергійну і плідну роботу координатора проекту д-р Ольга Кордас та українського координатора проф. Є.І.Нікіфоровича, висловили впевненість, що ще не один значний проект буде втілено в життя за допомогою та участю НТУУ «КПІ».