Таким уявляє своє покликання викладач ХТФ Ірина Косогіна, яка нещодавно стала переможцем університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2011". 

До КПІ Ірина прийшла в 1999 році, розпочавши навчання на хіміко-технологічному факультеті. Вона без вагань обрала Київську політехніку, адже, на її думку, це найперспективніший технічний ВНЗ, вихованці якого мають визнаний авторитет у світі. Уже на третьому курсі вона почала працювати старшим лаборантом кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології. Отримавши диплом бакалавра з відзнакою, остаточно вирішила пов'язати свій шлях з науковою діяльністю. Подальша її робота в магістратурі та аспірантурі пов'язана з вирішенням актуальних проблем підготовки і очищення води та розроблення новітніх методів утилізації відходів виробництв. Уся наукова робота, розповідає молодий науковець, проводилася під керівництвом відомого вченого, наставника з великої літери, декана ХТФ, завідувача кафедри ТНР та ЗХТ, професора Ігоря Михайловича Астреліна. Значущість тематики вказаних робіт була підтверджена одержанням у 2007 та 2008 роках грантів департаменту науки та інноватики НТУУ "КПІ".

У 2009 р. І. Косогіна захистила кандидатську дисертацію на тему "Маловідходна технологія водоочищення коагуляційним методом". Саме у цей час вона стала мамою, народивши майбутнього дослідника (так жартома називає синочка), але роботу не припиняла ні на мить. Свою викладацьку діяльність молодий науковець розпочала ще навчаючись у магістратурі – керувала науково-дослідною роботою студентів молодших курсів. У подальшому, під час навчання в аспірантурі, була спочатку консультантом, а потім і науковим керівником студентських та магістерських робіт. На даний час вона читає лекції з дисциплін "Прикладна хімія" студентам 1-го курсу та "Інформаційне забезпечення" для магістрантів 2-го року навчання, а також проводить лабораторні практикуми з дисциплін "Теоретичні основи водопідготовки", "Загальна хімічна технологія", "Теоретичні основи та обладнання очистки стічних вод", "Хімічна технологія неорганічних речовин". Наукові розробки, виконані за її участю, були впроваджені як у навчальний процес у вигляді лабораторних робіт, так і у виробництво. І.Косогіна є автором та співавтором монографії, трьох патентів України та близько сорока наукових праць. Вона бере активну участь у науковій роботі кафедри за темами, які стосуються покращення екологічної ситуації навколишнього середовища України шляхом розробки новітніх ресурсозберігаючих технологій очищення промислових стічних вод, утилізації та повторного використання відходів хімічних виробництв.

"Хімія в моєму житті, – розповідає науковець, – присутня не лише на роботі, а й у побуті, бо те, чим ми дихаємо, що ми споживаємо і з чим ми контактуємо – це все хімія. Я надаю великого значення розумінню того, що ми маємо дбати про навколишнє середовище, а те, що я маю можливість вплинути на покращення стану довкілля, надає мені сил при розробці нових хімічних методів та технологій. Сам факт того, що 2011 рік був визнаний Міжнародним роком хімії, свідчить про важливість цієї науки та усвідомлення сучасним суспільством, що за хімією – майбутнє".

Підготувала Н.Вдовенко