В Інституті прикладного системного аналізу НТУУ «КПІ» 31 жовтня пройшла конференція «EU IT Outsourcing Experience in Ukrainian Universities: Way to Success» («Європейський досвід аутсорсінгу в сфері інформаційних технологій в українських університетах: шлях до успіху»).
Конференція стала значною подією в житті університету не лише тому, що була присвячена важливим для розвитку підготовки спеціалістів для IT-галузі питанням та налагодженню тісніших зв’язків між університетською наукою і бізнесом, але й тому, що розпочалася вона з відкриття на базі ІПСА НТУУ «КПІ» регіонального Міжуніверситетського навчально-виробничого центру аутсорсингу «ITSEA» (IT Service Education Application).
«Відкриття Центру – важлива подія для Києва і для багатьох інших регіонів нашої країни, адже відтепер ми зможемо використовувати все більше і більше найновіших IT-продуктів для навчання, для комунікацій бізнесу та освіти... Цей проект дає нам також нові можливості для розвитку аутсорсингу і, звичайно, забезпечить нові зв’язки з ІТ-компаніями, академічним співтовариством», – наголосив ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський.
Центр створено у рамках європейського проекту TEMPUS «Innovation hybrid Strategy of IT-outsourcing partnership with enterprises» (IHSITOP) за підтримки постійної комісії Київради з питань освіти, науки та інноваційної політики. Тож на його відкриття окрім керівників, викладачів і студентів КПІ завітали делегація Вищої технічної школи м.Вільдау (Федеративна Республіка Німеччина) на чолі з координатором вказаного TEMPUS-проекту професором Гюнтером-Ульрихом Толкіхном, представники українського ІТ-бізнесу, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій, колеги з інших київських ВНЗ і навіть керівники київського ліцею «Престиж» та середньої школи №155, які працюють у партнерстві з КПІ.
Сама церемонія відкриття була доволі незвичайною, бо проводилася майже одночасно з церемонією відкриття такого ж Центру в Одеському національному політехнічному університеті. Учасники урочистостей в обох містах бачили одне одного на великих екранах, які є невід’ємними частинами обладнання новостворених навчально-наукових структур, і спілкувалися в режимі реального часу. Це обладнання дозволяє організовувати читання масових відкритих онлайн-курсів (МВОК) для аудиторій різних міст і навіть різних країн. Можливості апаратури для відеоконференцзв’язку були продемонстровані під час зв’язку з колегами, які перебували у Великій Фізичній аудиторії КПІ, в Одесі та у Сполучених Штатах Америки, Великій Британії, Швейцарії та інших країнах.
Учасники конференції розглянули не лише доповіді, але й презентації партнерів Центру та провідних ІТ-компаній, а завершилася вона засіданням круглого столу «Мережа спеціалізованих університетських центрів як місце проведення МВОК та підготовки команд з ІТ-аутсорсингу».