18 лютого в Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ» розпочалися заходи у рамках фінальної частини Національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF (International Science and Engineering Fair).

Національний етап конкурсу проводиться під патронатом Національної академії наук України, Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації.

Конкурс організовано та проводиться на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (організатор – Фізико-технічний інститут) за такими категоріями: «Математичні науки», «Фізика та астрономія», «Комп’ютерні науки», «Інженерія» та «Енергетика».

«Я щасливий вітати учасників цього чудового конкурсу юних дослідників і винахідників, – наголосив на урочистій церемонії відкриття фінальної частини конкурсу голова його Оргкомітету ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський. – Для нашого університету є високою честю проводити такий конкурс і тим самим підтримувати традиції, які панували тут з перших днів його існування».

Національний етап конкурсу Intel ISEF в Україні традиційно розпочався у жовтні 2013 року. Його заходи, на яких було визначено тих, хто поїде на київський фінал, пройшли в більшості регіонів держави. Для участі у ньому відібрано 217 проектів і робіт школярів з 20 областей України, АР Крим, м. Києва та командний проект з м. Тбілісі (Грузія), який демонструється на виставці поза конкурсом. Переможці разом з призами отримають право представляти свої проекти на Всесвітньому фіналі Intel ISEF з 11 по 16 травня 2014 р. у м. Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США).

Фінальна частина конкурсу проходитиме впродовж чотирьох днів.

18 лютого – демонстрація проектів і робіт учасників та урочисте відкриття.

19 лютого – постерний захист наукових робіт у форматі інтерв’ю з журі, оголошення суперфіналістів конкурсу і з 18- 30 до 21-30 – суперфінал. Крім того, відбудуться заходи в рамках освітньої академії Intel «Наука в школі»,
20 лютого з 10-00 до 17-00 – відкрита виставка конкурсних робіт для школярів м. Києва та вистави Студентського наукового театру «MagicLab».

21 лютого об 11-30 – підбиття підсумків, урочисте нагородження переможців і офіційне закриття.

Серед членів наукового журі всеукраїнського конкурсу – провідні вчені та освітяни з наукових та науково-освітніх установ України (Інститути Національної академії наук України, НТУУ "Київський політехнічний інститут" та інші), а також провідні молоді науковці. При визначенні переможців члени журі оцінюють не лише науковий рівень проектів, але й звертають увагу на ті особливості, які підвищують шанси на перемогу на Intel ISEF, у тому числі на презентаційні та комунікаційні навички конкурсантів (вміння ефективно спілкуватися, відповідати на запитання, відстоювати свою точку зору), логічне мислення, володіння англійською мовою, самостійність та завершеність проектів, відповідність вимогам і категоріям Конкурсу.

Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel ISEF - це найбільший у світі конкурс науково-дослідних проектів учнів старших класів, молодих науковців та інженерів. Всесвітній фінал Intel ISEF проходить щороку у травні в одному з міст США. Титульним генеральним спонсором Intel ISEF з 1996 р. виступає всесвітньо відома корпорація Intel. Нині цей конкурс є однією з наймасштабніших освітніх ініціатив цієї корпорації. Серед інших спонсорів світового конкурсу – компанії Agilent Technologies, Alcatel-Lucent, корпорація Ricoh та інші.

Щороку учасниками всесвітнього фіналу конкурсу стають понад 1500 кращих молодих вчених і винахідників з більш як 50 країн. На конкурсі вони демонструють інноваційні наукові проекти, обмінюються ідеями, а також виборюють численні престижні нагороди, призи та стипендії. Призовий фонд становить понад 4 мільйони доларів США. Він витрачається на нагороди за перші, другі, треті та четверті місця (загалом біля 600 нагород) у кожній категорії (3000, 1500, 1000 та 500 доларів США, відповідно), а також на спеціальні нагороди.

Упродовж трьох останніх років серед призерів конкурсу обов’язково були й прізвища українських старшокласників.

Дата події