До родини Почесних докторів факультетів та інститутів НТУУ «КПІ» долучився ще один відомий науковець. Це декан машинобудівного факультету Університету ім. Отто-фон-Геріке м. Магдебург професор Карл Хайнрих Гроте.

Відзнаки – диплом, мантію, бонет і знак Почесного доктора Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» – вручили Карлу Хайнриху Гроте на урочистому засіданні Вченої ради ММІ НТУУ «КПІ», яке відбулося в залі Вченої ради університету 10 листопада, директор ММІ член-кореспондент НАН України Микола Бобир і його заступник з науково-методичної роботи Олександр Охріменко.

Рішення щодо присвоєння декану машинобудівного факультету Університету ім. Отто-фон-Геріке м. Магдебург звання «Почесний доктор Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» було ухвалене на засіданні Вченої ради ММІ 28 вересня цього року.

Відкрив засідання ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський. Він наголосив, що звання Почесного доктора присуджено професору доктору-інженеру Гроте за значний внесок у механіку, велику науково-методичну роботу щодо розширення Спільного факультету машинобудування Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» та Університету ім.Отто-фон-Геріке міста Магдебург (Республіка Німеччина) протягом останніх десяти років, а також підвищення міжнародного авторитету нашого університету.

Професор Карл Хайнрих Гроте – випускник Технічного університету м.Берлін. З 1979 до 1984 року він був науковим співробітником Інституту конструювання машин того ж таки університету. Після захисту докторської дисертації працював у рідному університеті, згодом – запрошеним професором Каліфорнійського університету м. Лонг-Біч (США), запрошеним професором Каліфорнійського технологічного інституту м.Пасадена (США). Утім, більшу частину свого життя він віддав роботі в Університеті ім. Отто-фон-Геріке міста Магдебург, де обіймав посади професора технології і конструювання, проректора з навчальної роботи, і з квітня 2005 року до сьогодні – декана машинобудівного факультету та професора технології і конструювання. Він також активно займається науково-організаційною роботою: з 1997 очолює Наукову раду експериментального заводу у м. Магдебург, з 2009 року – відповідальний редактор «Довідника з машинобудування» наукового видавництва «Шпрінгер», має 271 публікацію з науково-технічної тематики. Нагороджений почесною відзнакою «Почесне кільце Союзу німецьких інженерів».

Дата події