Про династію науковців подумалося при знайомстві з Оксаною Юріївною Горобець – професором ФМФ, яку удостоєно звання "Викладач-дослідник 2011". Поряд у цьому ж переліку й її матір – Світлана Василівна Горобець, професор, завідувачка кафедри біоінформатики ФБТ. Про неї "КП" розповідав як про "Викладача-дослідника 2008". Мабуть, саме про таких, як Оксана Юріївна, кажуть, що доля перейшла їм дорогу з повними відрами. Зросла в сім'ї науковців, в атмосфері пізнання та творчого пошуку, нині впевнено торує свій шлях у науку під керівництвом одного з найвідоміших вітчизняних учених, працює в чудовому творчому колективі, із задоволенням займається улюбленою справою. Та лише вона сама знає, яка напружена повсякденна праця стоїть за такими результатами.

До Київської політехніки Оксана Юріївна прийшла ще навчаючись в аспірантурі Інституту магнетизму НАН України. Керівником її кандидатської (а згодом і науковим консультантом докторської) був академік НАН України В.Г.Бар'яхтар – декан ФМФ, де вона й почала вести практичні заняття. Після захисту у 2008 р. докторської дисертації, з посади доцента за сумісництвом перейшла на ставку професора кафедри загальної та експериментальної фізики ФМФ. Вчені звання доцента та професора О.Ю.Горобець отримала в НТУУ "КПІ".

Починаючи з аспірантури, О.Ю.Горобець досліджувала неоднорідні розподіли намагніченості та їх вплив на фізичні властивості феромагнітних твердих тіл. У докторській дисертації, зокрема, досліджено вплив неоднорідних полів розсіювання феромагнетику на перебіг процесів корозії, хімічного травлення та електроосадження, які відбуваються на його поверхні. Таким чином, основними напрямками наукової діяльності О.Ю.Горобець є фізика магнітних явищ в конденсованих середовищах (у твердих тілах та рідинах), магнітна сепарація, магнітохімія (магнітоелектроліз) та біоінформатика.

Великий вплив на професійне становлення О.Ю.Горобець справив її батько – Ю.І.Горобець, д.ф.-м.н., професор, чл.-кор.Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заступник директора Інституту магнетизму НАН України, завідувач кафедри загальної та експериментальної фізики ФМФ.

Оксана Юріївна вже і сама є наставником для молодих дослідників. Під її науковим керівництвом захистив кандидатську дисертацію Д.О.Дереча. На сьогодні він працює завідувачем лабораторії в Інституті магнетизму НАН України. Нещодавно ще двоє пошукачів  підготували до захисту кандидатські дисертації під опікою О.Ю.Горобець. Також вона є науковим керівником аспірантки 3-го року навчання на кафедрі загальної та експериментальної фізики.

Результати науково-методичної, дослідницької й освітньої роботи О.Ю.Горобець опубліковані більш ніж у 140 працях, отримано близько 30 патентів України на винаходи. Також опубліковано низку навчально-методичних праць, серед яких 3 навчальних посібники. Наукові дослідження О.Ю.Горобець стали внеском у розвиток фундаментальних досліджень у сфері фізики магнітних явищ та фізичної хімії. Низку робіт О.Ю.Горобець опубліковано в міжнародних наукових журналах з високим індексом цитування.  Публікація в журналі "Materials Science-Poland", 2006 увійшла до Енциклопедії з електрохімії ("Electrochemistry Encyclopedia" http://electrochem.cwru.edu/encycl/ ) в статтю "Магнітні ефекти в електрохімії" за 2008 рік. Окрім фундаментальних аспектів, наукова діяльність О.Ю.Горобець має практичне застосування у сфері високоградієнтної магнітної фільтрації, виготовлення функціональних металевих матеріалів з контрольованою структурою поверхні методами магнітоелектроліза. Нові явища, вперше виявлені  О.Ю.Горобець у галузі магнітокерованої корозії, отримали міжнародне визнання і широке впровадження.

За результатами наукових досліджень О.Ю.Горобець здійснюється наукове співробітництво з Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України в рамках комплексної науково-технічної програми. Проводиться вивчення структурних та магнітних властивостей нанокомпозитів у пухлинних клітинах за допомогою атомно-силової та магнітної силової мікроскопії. Також О.Ю.Горобець співпрацює з  науковцями Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, уже підготовлено спільну публікацію, в якій подано фізичну модель дегазації зварювального шва під впливом магнітного поля.

О.Ю.Горобець проводила наукові дослідження за кордоном, виступала з доповідями на міжнародних семінарах і конференціях у Греції, Італії, Польщі, Угорщині, Сингапурі, Москві, Швеції, США, отримувала гранти від міжнародних наукових товариств. У 2010-2011 рр. двічі отримувала іменну стипендію ВР України для найталановитіших молодих учених, цю стипендію має також у 2012 р., у 2011 р. – грант Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених.

Київський політехнічний полюбився Оксані Юріївні перш за все творчою атмосферою, можливістю викладати сучасні лекційні курси та займатися науковою діяльністю з аспірантами і студентами під час виконання ними бакалаврських та магістерських робіт.

Оксана Юріївна любить подорожувати, займається фітнесом, життєрадісна і позитивна. Працювати з нею цікаво і легко.

Підготувала Н.Вдовенко