Портал euroosvita.net опублікував інформаційну підбірку про літні досягнення студентської молоді п’ятірки вишів - лідерів університетських рейтингів.

Представлену в підбірці інформацію було взято з офіційних Інтернет сайтів універстетів у рамках накопичення матеріалів для нового рейтингу університетів України III, IV рівнів акредитації Топ-200 Україна у 2013 році.

Окрім цього, автори порталу додатково долучили до своєї підбірки інформацію про студентів 2012 року, які вибороли право на отримання стипендії від уряду України на навчання за кордоном в рамках бюджетної програми МОНМС України («Щодо направлення на навчання та стажування у провідні закордонні вищі навчальні заклади»)

Рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації Топ-200 Україна у 2012 році:

  1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»!
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  3. Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна
  4. Національний університет «Києво-Могилянська академія»
  5. Національний медичний університет імені О.О.Богомольця:

Отже влітку 2012 року:

1.На Міжнародній щорічній олімпіаді з математики для студентів університетів (International Mathematics Competition – IMC), що проходила з 26 липня до 1 серпня у м. Благоєвграді (Болгарія) студент п’ятого курсу ІПСА Слюсаренко Олексій, виборов золоту медаль Олімпіади, а студентка четвертого курсу ІПСА Маровецька Катерина виборола срібну нагороду.

2. Студенти теплоенергетичного факультету Глушенко Роман, Соловйов Владислав, Тарановський Олексій, Терещенко Ірината Заєць Василь і зварювального факультету Зворикіна Анастасія на найбільшій у світі міжнародній конференції з ядерної і теплової енергетики в США посіли перші місця.

3. Студенти переможці 2012 року, які отримають стипендії від уряду України на навчання за кордоном в рамках бюджетної програми МОНМС України:

Навчання у Технічному університеті м. Ле Манн (Франція):

Фізико-математичний факультет: Гладій Ольга Ігорівна Факультет інформатики та обчислювальної техніки: Коханевич Ігор Володимирович, Поліщук Олег Вікторович, Чубинський В’ячеслав Вікторович, Бролінський Сергій Михайлович, Мельниченко Іван Олександрович

Навчання у Дрезденському технологічному університеті (Німеччина):

Інститут телекомунікаційних систем: Шалбанов Костянтин Вікторович, Жданенко Олександр Вікторович, Приходько Ольга Олегівна, Ганюков Едуард Олегович, Бондаренко Володимир Юрійович

Навчання у Корейському університеті м. Сеул (Південна Корея):

Факультет електроніки: Панічев Олег Юрійович

4. Баскетбольна команда НТУУ «КПІ» здобула перемогу на І Всеукраїнському фестивалі ігрових видів спорту (III Спортивні ігри України серед ВНЗ III - IV рівнів акредитації). В складі баскетбольної команди НТУУ «КПІ»: Лутак Артем, Кузенков Євгеній, Павленко Олексій, Довідний Вадим, Вертеба Микола, Сироватка Максим, Якимчук Ярослав, Киричок Андрій, Полєжаєв Іван, Борисов Олександр, Кореняк Ярослав, Марченко Дмитро.

5. Студентка НТУУ «КПІ» факультету біотехнологій Наталія Довгодько, в складі української команди з академічного веслування виборола золоту медаль ХХХ літніх Олімпійських ігор в Лондоні.
Окрім того, із вересня 2012 НТУУ КПІ разом з Асоціацією УРАН (Українська науково-освітня мережа) реалізує 2 проекти, які зародилися в Національній бібліотеці України ім. Вернадського - “НАУКОВА ПЕРІОДИКА УКРАЇНИ” та “НАУКОМЕТРИКА”. Мета проекту – формування загальнодержавної інфраструктури для процесу видання наукової періодики та створення єдиного реєстру авторів.

Проект дасть змогу на національному рівні консолідувати науково-інформаційний ресурс, створити загальнодержавний центр технологічної підтримки видавців наукової періодики, надасть науковцям можливість здійснювати науково-інформаційну діяльність за принципом “єдиного вікна” з інтерфейсами для подання авторами статей до друку у видання, отримання показників читаності та цитованості власних статей тощо. Проект “НАУКОМЕТРИКА” також має на меті розгортання загальнодержавної системи наукометричного моніторингу на основі використання універсальних, галузевих та регіональних баз наукометричних даних; сприяння інтеграції наукових періодичних видань України у престижні світові бази даних і системи. Передбачається створення інформаційно-аналітичного центру, відповідального за виконання наукометричних спостережень, рейтингове оцінювання діяльності суб'єктів наукового процесу, виконання запитів органів державної влади України, наукових фондів, установ та окремих науковців.

За інформацією Euroosvita.net