6 жовтня на засіданні Вченої Ради НТУУ «КПІ» відомому вченому, громадському та політичному діячеві, президенту Малої академії наук України, член-кореспонденту НАН України Станіславу Довгому були вручені відзнаки Почесного доктора університету.
Це почесне звання присуджено Станіславу Олексійовичу Довгому рішенням Вченої Ради НТУУ «КПІ» за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти і науки, формування системи підтримки талановитої молоді та сприяння духовному вихованню студентів Київської політехніки.
Диплом, мантію, бонет і знак Почесного доктора вручили Станіславу Довгому ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський і вчений секретар університету Анатолій Мельниченко.
На урочистому засіданні Вченої Ради НТУУ «КПІ» були присутні почесні гості – академік НАН України Герой України Віктор Бар’яхтар, директор Інституту гідродинаміки НАН України академік НАН України Віктор Грінченко, почесний консул Чорногорії в Україні Предраг Міловіч, відомий український поет, перекладач, державний і громадський діяч Дмитро Павличко, директор Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України академік НАН України Іван Сергієнко, відомий український мистецтвознавець, культуролог і релігієзнавець професор Дмитро Степовик, члени родини С.О.Довгого та інші.
Станіслав Олексійович Довгий народився на Кіровоградщині 23 липня 1954 року. Після закінчення механіко-математичного факультету Київського державного (нині національного) університету ім. Т.Г.Шевченка С.М.Довгий в Інституті гідромеханіки НАН України, де пройшов шлях від аспіранта до завідувача відділом.
Під його керівництвом була створена організаційно-технічна система ОТС "Інформ-Чорнобиль", яка стала базовою для Мінчорнобилю України.
З 1991 по 1997 рр. С.Довгий – Генеральний директор Науково-виробничого об'єднання "Топаз-Інформ". В подальшому - директор Українського інституту досліджень навколишнього середовища і ресурсів при Раді національної безпеки і оборони України (1997-1998), Міністр у справах науки і технологій України (1998-1999), член Ради з питань інтелектуальної власності та трансферу технологій при Президентові України (1999-2000), Голова Державного комітету України з питань науки та інтелектуальної власності (1999-2000), Голова правління ВАТ "Укртелеком" (2000-2001), Голова Державного комітету зв'язку та інформатизації України (2001-2002), Голова Спостережної ради ВАТ "Укртелеком" (2001-2003), перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту житлово-комунального господарства та зв'язку, секретар Спеціальної комісії Верховної Ради України з питань майбутнього, співголова фракції Партії промисловців і підприємців України (2002-2006), член Комітету Верховної ради України з питань бюджету (2006-2007), директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України (з 2001 р.). З 2007 року С.О.Довгий є членом Президії НАН України.
С.Довгий є автором понад 240 наукових робіт, у тому числі 40 винаходів, 28 монографій та підручників.
Серед його учнів близько 20 кандидатів та докторів наук.
Зі студентських років С.Довгий активно займається виховною і педагогічною роботою. З 2000 року він є Президентом Національного центру «Мала академія наук України», основним завданням якої є пошук і підтримка талановитих учнів, створення умов для їх розвитку та індивідуальної роботи з ними.
Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Верховної Ради України.
Діяльність Станіслава Олексійовича Довгого тісно пов’язана з НТУУ «КПІ». Він є членом Наглядової ради університету. Як багаторічний президент Національного центру «Мала академія наук України» він всіляко сприяє інтеграції діяльності її секцій природничого і технічного напрямів у роботу відповідних кафедр і лабораторій КПІ. Відтак найцікавіші до сучасної науки і технологій школярі отримують змогу працювати пліч-о-пліч з визнаними фахівцями своїх галузей, дорослими дослідниками і студентами, а викладачі університету, в свою чергу, – отримують потенційних, справді мотивованих абітурієнтів і, можливо, майбутніх колег. Плідна співпраця Малої академії наук України з університетом також дає можливість юним дослідникам брати участь у наукових заходах, які проводяться в університеті, засіданнях круглих столів, присвячених історії техніки тощо. З ініціативи С.О.Довгого щодо відновлення традицій КПІ, на його території було збудовано і освячено в ім’я Святителя Миколи Чудотворця міжконфесійну університетську церкву. В НТУУ «КПІ» було проведено громадську презентацію науково-освітнього «Порталу Шевченка», створеного до 200-літнього ювілею Кобзаря з ініціативи С.О.Довгого за безпосередньої участі МАН України.
Після церемонії нагородження Станіслав Олексійович Довгий прочитав лекцію «Нелінійна нестаціонарна динаміка навколишнього середовища», в який розповів не лише про суто теоретичні аспекти розв’язання широкого кола надскладних задач і математичного моделювання природних явищ та роботи технічних систем, але й про практичне застосування результатів таких досліджень, зокрема при проектуванні літальних апаратів, енергетичних вітроустановок, плануванні міської забудови тощо. Проте на початку своєї лекції він згадав своїх учителів у науці та житті й щиро подякував членам Вченої Ради і працівникам університету за постійне сприяння і допомогу в його діяльності та роботі Малої академії наук Україні.
Останню крапку, чи, радше, знак оклику в урочистостях поставив емоційний виступ Дмитра Павличка, який він закінчив словами: «Я вклоняюся цьому святому храму науки, вашому храмові, і моїм друзям, які сьогодні тут так високо вами пошановані!».