7 квітня 2017 р. виповнилося 70 років завідувачу кафедри акустики та акустоелектроніки професору, доктору технічних наук Віталію Семеновичу Дідковському.
В.С.Дідковський у 1971 р. з відзнакою закінчив Київський політехнічний інститут, у 1976 р. захистив кандидатську дисертацію, 1986 р. – докторську. У 1987 році очолив кафедру.
Кінець 80-х років минулого століття ознаменувався значними змінами у житті країни. Після того як Україна стала незалежною державою, у традиційних замовників суттєво впав інтерес до розробок кафедри в галузі гідроакустики. Тому з ініціативи В.С.Дідковського додатково до спеціальності "Акустичні прилади та системи" на кафедрі було започатковано нову спеціальність "Акустичні медичні прилади та апарати", яка пізніше отримала назву "Медичні акустичні та біоакустичні прилади та апарати".
Стрімкий розвиток цифрових засобів обробки звуку в медіа-технологіях і шоу-бізнесі, а також проблеми акустичної екології, біологічного та психологічного аспектів акустичних технологій потребували підготовки відповідних фахівців. В.С.Дідковський після довгих роздумів запропонував замінити морально застарілі спеціальності новими: "Акустичні мультимедійні технології та системи" та "Акустичний моніторинг, біо- та психоакустика".
Значну роль відводить Віталій Семенович реалізації низки науково-практичних досліджень. Під його керівництвом виконано багато важливих та складних акустичних проектів: покращено акустичні характеристики приміщень Верховної Ради України, виконано акустичні проекти з облаштування залів засідань Кабінету Міністрів України, залів Конституційного суду України, залів та приміщень Адміністрації Президента України, залу засідань КМДА, глядацької зали Київського театру російської драми ім. Лесі Українки, концертного залу Сумської філармонії та ще багато інших.
За плідну наукову діяльність В.С.Дідковський нагороджений Грамотою Голови Верховної Ради України. У 1998 р. йому було присуджено звання "Заслужений працівник освіти України". У 2009 р. В.С.Дідковський став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, у 2012 р. нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.
Велику увагу Віталій Семенович приділяє підвищенню наукового потенціалу кафедри. За останні 7 років науковці кафедри захистили 5 докторських дисертацій та 17 кандидатських. Нещодавно В.С.Дідковський, у співавторстві з А.Продеусом та М.Дідковською, опублікував монографію "Акустична експертиза та корекція комунікаційних каналів". Минулого року опублікував, у співавторстві з С.Найдою та А.Алексєєнко, монографію "Широкосмугові електроакустичні тракти медичних приладів". Про постійну кропітку науково-педагогічну роботу свідчать численні підручники та навчальні посібники з грифом МОН та університету.
З метою сприяння працевлаштуванню випускників, зусиллями Віталія Семеновича та співробітників кафедри підтримуються двосторонні відносини з промисловими, медичними, навчальними, науково-дослідними та дослідно-конструкторськими організаціями України. Зокрема, Київські центри корекції слуху, такі як "Інфотон" та "Аврора", не тільки пропонують студентам проходити у них практику, але й розглядають можливість їх працевлаштування. Зовсім недавно надійшла аналогічна пропозиція від Київського центру SPRINT-42, який проводить науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи в галузі систем штучного інтелекту. При цьому залишаються стабільними й традиційні зв'язки кафедри з Державним підприємством "Київський науково-дослідний інститут гідроприладів" (Державний концерн "Укроборонпром"), де успішно працюють випускники кафедри.
Сьогодні під керівництвом Віталія Семеновича Дідковського співробітники кафедри акустики та акустоелектроніки продовжують працювати над новими навчально-методичними та науково-прикладними розробками, намагаючись іти нарівні з часом та відгукуючись на потреби суспільства. Розробляються та впроваджуються інноваційні форми роботи у вигляді навчально-практичних проектів, успішно працює недавно створена віртуальна лабораторія акустичної експертизи та корекції, створюються нові лабораторні роботи, формуються нові дисципліни, викладачі публікуються у міжнародній періодиці та беруть участь у міжнародних конференціях. Про сучасний рівень освіти, що здобувають студенти кафедри, свідчить успішне налагодження зв'язків із Університетом Ле-Ман (Франція), де починаючи з минулого року навчається кілька магістрів та аспірантів кафедри. Це значний та важливий крок до європейської спільноти освітян. Завдяки постійно оновлюваному сайту кафедри майбутні абітурієнти поінформовані про життя кафедри.
Колектив кафедри акустики та акустоелектроніки вітає Віталія Семеновича з ювілеєм і бажає йому гарного здоров'я і задоволення від вправного прокладання курсу кафедрального корабля у бурхливому вирі життя!