З КПІ — на Марс

Випускник КПІ Сергій Якимов став керівником Марсіанської пустельної дослідницької станції в американському штаті Юта. Він дав ексклюзивне інтервʼю для «Факти тиждень».

Член команди розробників «PolyITAN-НР-30». Костянтин Половинкін про свою участь у проєкті

"КП" продовжує публікувати інтерв'ю з молодими науковцями КПІ ім. Ігоря Сікорського, які у складі наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна розробили, виготовили і підготували до космічного старту наносупутник "PolyITAN-НР-30".

Всесвітній тиждень космосу 2022 в ДПМ

Всесвітній тиждень космосу – наймасштабніший захід у світі, присвячений дослідженню космічного простору. Він проходить з 4 по 10 жовтня під гаслом, яке щороку визначає Рада директорів Асоціації тижнів космосу. Тема цьогорічного Тижня "Космос – сталий розвиток". Її обрали не випадково.

До дня народження Леоніда Каденюка

Сьогодні, 28 січня, – 70 років від дня народження Героя України, генерал-майора авіації Леоніда Костянтиновича Каденюка. Він – перший космонавт незалежної України. Леонід Каденюк був людиною з великим серцем та безмежною любов’ю до Батьківщини.

КПІ. Підкорення космосу

«Космонавтика має безмежне майбутнє і її перспективи неосяжні, як і сам Всесвіт» — ці слова Сергія Корольова й донині є актуальними. Його далекоглядний, проникливий розум зміг осягнути всю велич космічних далей.
 

До дня народження Сергія Корольова

12 січня народився Сергій Корольов – інженер, який запустив у космос перший супутник і першого космонавта, конструктор літаків, політехнік, який на старті свого професійного становлення два роки життя присвятив навчанню на механічному факультеті КПІ.

Зразки ґрунту, вік якого сягає 4,5 мільярди років, доставили на Землю

Капсула з цінним матеріалом приземлилася в Австралії. У тимчасовій лабораторії Quick Look Facility герметичний контейнер з пробами ґрунту підготують до відправлення в Японію. Там учені Інституту космічних наук і астронавтики (ISAS) розпочнуть первинний огляд і опис зразків.

КПІ та китайський партнер створюють спільну космічну лабораторію

Київська політехніка та Північно-Західний політехнічний університет уклали договір про створення Спільної Китайсько-Української лабораторії космічної науки. Вона функціонуватиме у форматі двох лабораторій на базі обох університетів.

Підписка на Космос