Доцентка кафедри електрозварювальних установок Євгенія Чвертко з минулого року стала першим представником України (та другою у світі жінкою) в аудиторській комісії, яка здійснює незалежну перевірку роботи атестаційних і навчальних центрів, що працюють за ліцензіями МІЗ. На сьогодні Міжнародний інститут зварювання об’єднує фахівців у галузі зварювання та споріднених процесів із більш ніж 50 країн світу. У січні Євгенія представила Україну в Генуї (Італія) на традиційному зібранні МІЗ.
Співробітники зварювального факультету КПІ працюють з МІЗ уже 20 років. Сьогодні представники ЗФ входять до складу 2 з 4 експертних груп (одну з яких очолюють) з атестації координаторів зварювальних робіт, а також до ряду робочих груп.
Робочі групи та комісії проводять очні зустрічі щонайменше двічі на рік. Цього разу були доповіді про співпрацю ЗВО з атестаційним центром МІЗ, про виклики, що постають перед жінками – спеціалістами у галузі зварювання, про оновлені вимоги до кандидатів на кваліфікації Міжнародного інституту (зокрема, для координаторів робіт) з огляду на зміни у вищій освіті України та про результати піврічної роботи групи з розробки гармонізованих іспитів.
Окрім цього, на території секретаріату МІЗ збираються спеціалісти з навчання для дорослих (комісія С-XIV та Рада з питань акредитації), стандартизації та забезпечення якості у зварюванні, звітують редколегія видання Welding in the World та проєктні команди, а також розглядають поточний стан регіональних заходів з участю інституту: конференцій, конгресів, професійних конкурсів тощо.
«Пріоритетом у роботі будь-якого закладу вищої освіти має бути задоволення вимог роботодавців. Саме тому в КПІ ім. Ігоря Сікорського активно співпрацюють із професійними об’єднаннями. Зварювальний факультет Київського політеху – єдиний в Україні навчальний центр IIW на базі освітнього закладу. За час роботи атестовано понад 100 студентів (усі без досвіду роботи) та вдвічі більше осіб завершили навчання уже після працевлаштування через інший навчальний центр.
Програму Міжнародного інженера зі зварювання покладено в основу стандарту „Бакалавр зварювання“ (останній випуск за програмою був торік). Такі дипломи мають найбільші пільги у світі стосовно права на скорочення програми навчання – майже на третину. Наразі відповідні розділи перенесено до освітніх програм факультету, тому відтепер скорочення програми навчання стосуватиметься тільки тих, хто навчався на бакалавріаті зварювального. Випускники інших ЗВО проходитимуть навчання за повною програмою», – коментує Євгенія Чвертко.