На кафедрі загальної фізики та фізики твердого тіла ФМФ в аспірантурі навчається Марина Чурсанова. Ще під час навчання у школі дуже любила природу, а фізика і біологія – це ті науки, що її вивчають. Тому брала участь в олімпіадах з цих предметів, була переможцем навіть обласних. А школу закінчила з золотою медаллю. Коли перед нею постала проблема вступу до ВНЗ, то дівчина підбирала напрямок, який давав би відповідь на питання, яке з дитинства її цікавило: “Як влаштований цей світ, за якими механізмами у ньому все відбувається?”. Марина пройшла по конкурсу аж у три ВНЗ, але зупинилася на ФМФ КПІ і спеціальності ”Фізика”.
Марину викладачі помітили ще під час вступних іспитів. Зазвичай серед медалістів є вступники, які по-різному пишуть роботи. А вона зробила досить складну роботу за час, удвічі менший від нормативного, не допустившись жодної помилки, понад те, – навіть помарки. Все було абсолютно правильно. Така старанність і високий рівень підготовки викликали приємне здивування у викладачів, дещо скептично налаштованих на “дівочі здібності” у фізиці – робота була написана бездоганно. Виявилося, у неї справді гнучкий, живий розум. Під час навчання дівчина зарекомендувала себе як надзвичайно здібна і старанна студентка. Уже на третьому курсі в рамках виконання курсової роботи Марині вдалося взяти апарат опису із однієї галузі й перенести його в іншу. Неординарний підхід до виконання роботи знову змусив викладачів дивуватися і вболівати за успіхи студентки.
Закінчивши навчання на ФМФ без жодної четвірки, вона вступила до аспірантури на кафедру загальної фізики та фізики твердого тіла рідного КПІ. Нині займається вивченням наноструктур на основі кремнію, германію, карбіду кремнію. Аспірантську роботу пише за напрямком: вивчення комбінаційного розсіювання та випромінювання в структурах на основі кремнію. За словами фахівців, цей напрямок є дуже перспективним, адже такі структури застосовуються для виготовлення приладів, які використовують у різних галузях – від космосу до медицини.
Найтеплішими словами відгукується про свій факультет, де працює багато видатних учених, таких як академіки Віктор Григорович Бар’яхтар, Вадим Михайлович Локтєв, Анатолій Михайлович Самойленко. Факультет має зв’язки з науково-дослідними інститутами Національної академії наук України: Інститутом фізики, Інститутом напівпровідників, Інститутом ядерних досліджень.
У цьому році Марина Чурсанова здобула Премію Національної академії наук України для молодих учених та студентів. Щороку в секції з фізики та астрономії видається одна премія. У фінал потрапили троє, серед них і Марина, вона й здобула премію.
Вона є стипендіатом наукового центру Центральної Європейської Ініціативи, який фінансує її поїздки до Міжнародного наукового центру з фізики в місті Трієст (Італія) і в науковий центр Білорусі, що був створений Центральною Європейською Ініціативою. Саме міжнародний центр профінансує її поїздки до інших країн на три роки.
Дівчину приваблює наукова робота і практичне застосування знань, каже, що хотілось би, щоб результати праці приносили людям радість, мали матеріальне втілення, тому вона мріє вигадати якийсь прилад, який би покращив людям життя.
Природна доброзичливість, глибинне мислення, простота і щирість у спілкуванні виявляють багатий внутрішній світ Марини. Вона дуже любить мистецтво. Читає Екзюпері, Кафку, Маркеса, слухає рок-музику. Страшенно любить кішок. Одне із захоплень дівчини – виготовляти іграшки з пап’є-маше. Займається цим уже кілька років, натхнення черпає у природи. На створення власних іграшок уперше її надихнула прогулянка Андріївським узвозом. Її роботи вражають витонченістю і красою. Іноді здається, що такі дивовижні речі може виготовити тільки той, хто присвятив цьому все своє життя. Насправді ж дівчина вважає це лише своїм мистецьким хобі. А головне захоплення її життя – світ фізики. Таким чином Марина підтверджує давно відому істину: талановита людина талановита в усьому.