НТУУ «Київський політехнічний інститут» – потужний та престижний навчальний заклад, тож і студенти, які тут навчаються, мають бути взірцем для інших. Ця розповідь про Анну Федорову – одну з кращих студенток четвертого курсу ІФФ, чарівну дівчину, яка здобуває професію матеріалознавця, навчається на відмінно та вже другий семестр поспіль нагороджена стипендією імені академіка В.І.Трефілова.

Свій перший крок у світ науки Анна здійснила усвідомлено та рішуче. Документи для вступу вона подала до приймальної комісії ІФФ і паралельно до Спільного українсько-німецького факультету машинобудування НТУУ «КПІ» й Технічного університету ім. Отто фон Геріке  (м.Магдебург, Німеччина). Спочатку навчатися було дуже важко, адже вона закінчила гуманітарну школу з поглибленим вивченням німецької мови. Окрім пар по основній спеціальності – металознавство та термічна обробка – треба було відвідувати заняття на Спільному факультеті. Для того щоб досягти результатів, Аня докладала багато часу і зусиль. Але жодного разу не пошкодувала про свій вибір, бо справа, якою стала займатися, їй надзвичайно сподобалась. Недоспані ночі із книжкою в руках, відмова від прогулянок та розваг із друзями, сумлінне відвідування занять – і все це в 17-19 років! Така відданість навчанню викликає тільки повагу та захоплення. «Я пожертвувала щохвилинним заради вічного!» – говорить посміхаючись Аня.

Цього літа разом з іншими студентами Спільного факультету машинобудування дівчина побувала на навчально-виробничій практиці в Німеччині. Упродовж місяця практиканти відвідували цехи найсучасніших виробництв та навчальні лабораторії інституту. І хоча прискіпливі німці пільно стежили, щоб наші студенти не фотографували об’єкти виробництва, Аня привезла з собою купу вражень про німецькі металургію й матеріалознавство. У цій країні студенти мають можливість працювати в надсучасних лабораторіях, вільно проводити власні наукові дослідження, користуватися найкращим обладнанням. Дівчина сподівається, що і в наших студентів буде така можливість. Адже на ІФФ уже створено центр електронної мікроскопії, лабораторію металографічного аналізу та електронно-променевої обробки матеріалів, які оснащено найсучаснішим обладнанням для проведення досліджень структури й хімічного складу матеріалів.

Аня – багатогранна особистість: займалась ірландськими танцями, вивчала мистецтво ведення чайної церемонії, нині грає в театральному гуртку ФЛ, де ставлять  німецькомовні п’єси. Одна з останніх ролей – старого митника у політичному гротескові «Туди і назад» австрійського драматурга. Щоб повністю вжитись у роль, їй зробили професійний грим: наклеїли бороду, вуса, намалювали зморшки. Після виступів залишається багато приємних вражень, тож Аня планує і надалі грати у виставах.

Анна Федорова займається науковими дослідженнями на кафедрі. «Я дуже поважаю і люблю наших викладачів! Не хочу називати поіменно, щоб раптом когось не забути і цим не образити. Пари з ними надзвичайно цікаві!» – говорить Аня.

Найближчим часом вона візьме участь у міжнародній конференції на базі кафедри фізики металів. Тема її наукових розробок стосується алюмінієвих сплавів. Аня вже тепер замислюється над вступом до аспірантури та над власним розвитком у сфері науки. І хоча сьогодні складно робити будь-які прогнози, студентка живе з гаслом: «Готуйся до найгіршого, але сподівайся на краще!».

Я переконана, що ця молода тендітна особа досягне успіху в житті. Спілкуватися з нею дуже цікаво, її погляд сповнений рішучості, вона точно знає, чого хоче, і не зупиниться на досягнутому. Дуже добре, що в НТУУ «КПІ» є на кого рівнятися!

Юлія Баранова, студентка ІФФ