Студенти ІФФ завжди вирізняються здобутками в навчанні, спорті та громадському житті університету. Вони виборюють призові місця на олімпіадах, конкурсах, різноманітних змаганнях. Тут навчається велика кількість іменних стипендіатів. Зокрема, і з кафедри фізико-хімічних основ технології металів. Здавалося б, металургія – зовсім не жіноча професія. Дівчина, яка вивчає метали, викликає здивування і водночас захоплення. Тож пропонуємо дізнатися, що такого незвичайного в дівчатах – іменних стипендіатках кафедри ФХОТМ.
Тетяна Теплицька навчається на 6-му курсі і готує магістерську дисертацію. Її вступ до ІФФ був виваженим і вивіреним кроком. Вона багато чула про КПІ, зокрема від знайомих, які тут навчаються, і зробила висновок, що це один із передових університетів, де можна здобути якісну технічну освіту. Тетяна вважає, що за металургією майбутнє, тому й обрала інженерно-фізичний факультет. А поспілкувавшись із завідувачем кафедри фізико-хімічних основ технології металів проф. Д.Ф.Чернегою, остаточно зробила свій вибір. І жодного разу не пошкодувала.
Бажання Тетяни – працювати за фахом, тому вона докладає для цього всіх зусиль. У збірнику наукових робіт «Спеціальна металургія: вчора, сьогодні, завтра» готується до друку її стаття «Сірка в сталях та деякі можливі методи її видалення», написана під керівництвом К.В.Михаленкова.
Уже майже випускниця побажала своїм молодшим товаришам великого терпіння, адже в серйозній науці без нього ніяк не можна.
Юлія Баранова також останній рік насолоджується студентським життям у КПІ, хоча колись їй це здавалося просто нереальним.
У приймальній комісії вона віднесла атестат до першого ж кабінету, де не було черги. Кафедру взагалі не обирала. Але, незважаючи на такий початок, вона дуже щаслива, що все склалось саме так. Зараз навіть не може уявити свого життя без рідного дев’ятого корпусу, улюблених викладачів, найкращих одногрупників, сусідів по кімнаті в гуртожитку.
Її наукові здобутки складають дві наукові статті, що стосуються теми позапічної обробки металу плазмовими джерелами енергії, та участь у Всеукраїнській олімпіаді з металургії. Громадська діяльність займає найбільшу частину життя Юлії. Вона була редактором факультетської газети «Студпульс», писала статті для сайту профкому, газети «Профік» та «Київський політехнік». Останнім часом дівчина захопилася організацією культурно-розважальних заходів на факультеті, разом із іншими активістами готувала фотовиставку, квест для першокурсників, літературний вечір, святкування Дня факультету, конкурс «Королева ІФФ» тощо. Хоча вільного часу практично немає, Юлі подобається таке життя: її захоплює справа, якою зай-
мається, імпонують люди, з якими спілкується.
Якщо в країні відбудуться зміни на краще й у Юлії буде можливість працювати за фахом, вона із задоволенням використає цей шанс. Активістка кафедри ФХОТМ побажала всім, щоб вони завжди мали активну життєву позицію: «Байдуже, які життєві пріоритети ви для себе визначили. Головне, все, що ви робите, треба робити з любов’ю, вкладати у справу душу. Тільки тоді ви зможете реалізувати себе в житті та досягти неабияких успіхів».
Наталія Клименко – наймолодша стипендіатка. Для неї металургія – справа сімейна. На кафедрі ФХОТМ навчалася її старша сестра, тому вступ Наталії саме на цю кафедру можна вважати достатньо обґрунтованим. Дівчина закінчила школу із золотою медаллю та й поїхала «підкоряти» столицю. Відмінниця навчання поки не має вагомих внесків у науку, але регулярно відвідує наукові конференції кафедри, факультету та інституту, поповнює свій багаж знань. Наталія завжди намагається так спланувати свій день, щоб устигнути якнайбільше та дізнатися максимальну кількість нового. Не уявляє свого життя без музики, книг та прогулянок. Дівчина не загадує про своє майбутнє, але сподівається застосувати набуті знання саме в металургії. Своїм колегам вона бажає наполегливості в цьому цікавому та вируючому світі палаючого металу.
Ось такі вони – наші «залізні» леді. Кажуть, краса врятує світ, а ми ще додамо – і металургію нашої України!