Якщо ви десь побачите оголошення про те, що невдовзі відбудуться змагання «Лабіринт», неодмінно відкладіть усі справи, і хто б ви не були – студент чи суворий викладач – поїдьте туди за надзвичайними та по-справжньому незабутніми враженнями.
25-27 вересня на базі відпочинку КПІ «Політехнік», що на Київському морі, відбувся спортивно-інтелектуальний конкурс «Осінній лабіринт». Щороку кількість його учасників зростає, і цього разу у змаганні взяла участь 21 команда (а це майже 130 осіб!) у складі студентів та співробітників НТУУ «КПІ». А бажаючих було набагато більше, однак за браком коштів організатори змушені були відмовити іншим командам. Організатори Лабіринту в КПІ ну зовсім як організатори Оскару – такі ж незмінні і такі ж обожнювані, але не кінозірками, а студентами – це працівники студмістечка НТУУ «КПІ» та туристичний клуб СКІФ. Його керівник Ігор Павлович Кучерявий вкладає у Лабіринт душу і серце, а той відповідає йому сповна радістю і захопленням учасників від змагань.
Перше змагання почалося затемна – саме такого часу вимагало нічне орієнтування. Кожна команда отримала карту місцевості, на якій мала знайти і відмітитися на 5 точках. Останні знаходилися далеко не на видному місці, тож учасникам довелося їх пошукати: хтось криками сповіщав про знайдену точку і своїх, і чужих, а хтось навіть вимикав ліхтарики, щоб раптом не підказати іншій команді місце розташування заповітної картки. Хоч ввечері стало прохолодніше, однак ні команди, ні організатори цього не помітили: здається, навіть сосни зігрілися від біганини, жартів та сміху.
Наступний день був сповнений різноманітних конкурсів: відбулось денне орієнтування, де вже було більше ніж 5 точок, пройшло змагання зі стрільби та міні-екзамен з медицини. У ситуаціях, запропонованих «екзаменаторами», студенти мали надати першу допомогу потерпілому, однак це виявилося складним завданням для команд, тож у більшості випадків умовний пацієнт «помирав» хвилині на п’ятій.
Найгамірніше було на «трасах»: водній, канатній та «павутинці». На останній учасники не гірше лісових павучків проходили по натягнутих між деревами мотузках, на канатній їх чекали різні види туристичних переправ («метелик», «ліани», «маятник» і «паралельна»), а ось про водну переправу слід розповісти окремо. Непідготовленим учасникам у першу секунду здалося, що проплисти по Київському морю на байдарці та катамаранах нереально, однак загартований на сесіях студентський дух сказав: зможемо! І вони таки змогли! Хтось запливав убік, хтось забризкав водою сусіда – але всі команди змогли проплисти у байдарках та на катамаранах до буйків та повернутися до берега. Тим більше, що знаходилися вони під наглядом досвідчених водних туристів.
Після напруженого дня був справді веселий і чарівний вечір, коли команди показували творчі номери і коли відбулося справжнє диво – Поле чудес на березі Київського моря. У піску, поміж запалених свічок були заховані туристські «скарби» – консерви, корисні дрібнички. Команди відкопували їх, намагаючись загасити якнайменше свічок. Однак у перші хвилини зачарованим видовищем з вогників учасникам не хотілося руйнувати такої краси. Чарівний вечір завершувався. Стихли пісні біля вогнищ, втомлені за день студенти лягали спати, проходив по табору Ігор Павлович, перевіряючи, чи все гаразд.
А ранок почався з жартів і горохового супу, який, як і всі сніданки-обіди-вечері на Лабіринті, варили ті ж таки організатори, і смачно ж варили!
Після приїзду проректора Г.Б.Варламова відбулося вручення дипломів та призів переможцям. Геннадій Борисович сказав чимало теплих слів організаторам і учасникам Лабіринту, пообіцявши, що окрім осіннього і весняного, у КПІ проводитимуть ще й зимовий Лабіринт.
За сумою балів після всіх змагань переможцем осіннього Лабіринту стала команда гурт. №13 – студенти С.О.Доценко, С.С.Тарасюк, Д.С.Косе, Я.Ю.Бишин, Г.М.Богословець, М.В.Терещук.
Друге місце посіла команда гурт. №7 – Б.В.Дончено, О.М.Єфремова, Т.Ю.Ломакін, М.О.Чушок, Д.В.Юрчук.
Третє місце – команда гурт. №11 – О.О.Якобчук, О.Є.Ардашева, М.В.Русицький, О.В.Доценко, О.А.Ємельяненко, П.В.Гадзевич.
Окремо дипломами ТСОУ НТУУ «КПІ» були відзначені переможці у водних змаганнях: перше місце – команда гурт. №18, друге – гурт. №4, третє – гурт. №12.
Призами від профкому були відзначені команди гуртожитків № 12 та №18, що посіли 4-те і 5-те місця відповідно.
Наприкінці І.П.Кучерявий висловив подяку всім, хто брав участь, а також допомагав в організації Лабіринту: працівникам студмістечка, зокрема директору О.А.Іщенку та його заступнику М.М.Стасенко, соціальним працівникам та студентській раді студмістечка, ТСОУ в особі А.В.Савчука, профкому студентів на чолі з В.Ю.Мироновим та його заступником А.Ю.Гаврушкевичем, керівнику «Клубу 13» Д.І.Клетченкову, керівнику бази «Політехнік» М.Д.Шевченку, секретарю студради В.Солонусі та багатьом іншим. Оплески від учасників і грамоти від І.П.Кучерявого отримали помічники-«скіфівці», які безпосередньо проводили всі етапи змагань, – це Олександр Гайдай (суддя змагань), Максим Мотін, Олександр Паламарчук, Лідія Морозова, Олександр Подолянко, Марія Овчарук, Дмитро Алексійчук, Євген Пержинський, Микола Дорофтей та інші.
Осінній Лабіринт-2009 завершився. На черзі підготовка до наступних змагань. Як зазначив І.П.Кучерявий, в Україні ніде не проводяться студентські спортивно-оздоровчі заходи такого формату, окрім Київської політехніки. Ми і тут найкращі. Головне, щоб наступний Лабіринт зміг запросити до себе ще більшу кількість команд.