З 6 по 8 квітня в НТУУ «КПІ» пройшов чемпіонат НТСА з гри Брейн-ринг. До участі запрошувалися не лише студенти, а й викладачі та співробітники. Спочатку на оголошення про участь відгукнулося понад 40 команд з усіх факультетів, чим спантеличили організаторів, адже таку велику кількість учасників слід було десь розмістити. Однак швидкозмінне життя, а також дати ректорського контролю скоротили кількість команд до 27 з факультетів: ФММ, ІПСА, ФБТ, РТФ, ФЕЛ, ІТС, ПБФ, ФТІ, ФЕА, ФІОТ, ФПМ, ВПІ, ФМФ, ЗФ.

Кому відомі правила брейн-рингу, той усвідомлює, що і таку кількість слід розбивати на декілька паралельних ігор, оскільки за один день усіх «боїв» не зіграєш. Тож 6-7 квітня паралельно на двох майданчиках – у «Клубі 13» та 11-му корпусі проходили відбіркові бої між командами. Фінал проходив під магічним числом 8: за результатами ігор двох днів були визначені 8 команд, що 8 квітня у 8-му корпусі розіграли між собою кубок переможця. Це команди: «Добрый вечер» (ФЕА), «DayWalkers» (ФІОТ), «Трололо» (ФПМ), «Багатоколекторний Біполярний Транзистор» (ФЕЛ), «ЛінгвоХЗ» (ФЛ+ФЕА), «Тандем» (ФЕЛ), «Композитор Юрий Шостакович» (ФАКС), «Кто все эти люди?» (РТФ).

Перше місце здобула команда «ЛінгвоХЗ» (Ярослав Добросинець, Анастасія Добросинець, Олександр Ціхотських, Єгор Зацепін, Олександра Мариніна), друге – «DayWalkers» (Олександр Плакса, Лариса Орєхова, Сергій Ставрояні, Катерина Тернова, Яків Тимошенко, Олександр Рибак), третє – «Кто все эти люди?» (Ольга Руссова, Яна Шарудило, Олександр Жуль, Олександра Молодчик), звання найкращого «кнопочника» – тобто найшвидшого дістав Володимир Дудчак.

У своїй «тусовці» гравці інтелектуальних ігор більш-менш знають одне одного: яка команда сильна, яка слабша. Для того ми й запитували в усіх приблизний склад гравців, щоб уникнути «кривавих» боїв та «свічених» (тобто відіграних раніше) питань.

Чесно кажучи, важко писати про чемпіонат, будучи його головним організатором. Тому що учасники грають, а у тебе голова болить: чи все гаразд на обох майданчиках?

Мене заспокоює те, що після гри багато команд дякували за можливість пограти – значить, сподобалось? Оргкомітет вклав у ці три дні всю свою енергію, недоїдаючи, пропускаючи пари і пасуючи роботу, тож дуже хочеться усім подякувати: Володимиру Адаменку (РТФ) за роботу над двома брейнівськими системами (кнопки для гри) та технічну підтримку, Ярославу Добросинцю та Володимиру Дудчаку (ФЕА) за програмне забезпечення, Іллі Кривохатьку (ФАКС) та Сергію Яковлєву (ФТІ) за редагування пакету питань та проведення чемпіонату, Кирилу Бондарю (ФТІ) за допомогу при пошуках приміщення, Дмитру Галіну (ІПСА), Олександру Підгородецькому (ІТС) та Вадиму Бунчі (ФБТ) за технічну підтримку. Окрім цього, щира подяка Київському клубу знавців і особисто Володимиру Печерозі за надані для чемпіонату питання і, безперечно, керівнику «Клубу 13» Дмитру Івановичу Клєтченкову за гостинне приміщення для проведення змагання.

Валерія Добривечір, організатор

Дата події