Урочистим підписанням тристоронньої Угоди про співробітництво між КНУ ім. Т.Шевченка, НТУУ «КПІ» та Малої академії наук України (МАН) 21 квітня стартувала Програма «Майбутнє України».

Метою Програми є виявлення талановитих і обдарованих учнів, їх підтримка та рання профорієнтація із залученням учених вищих навчальних закладів і провідних науково-дослідних центрів України; розвиток інтелектуального потенціалу суспільства шляхом залучення молоді до дослідницької діяльності в науці, техніці, економіці й управлінні; зміцнення інтеграції навчальних закладів усіх рівнів для забезпечення високоякісної освіти.

Підвищення інтелектуального потенціалу суспільства та реалізація інноваційного розвитку економіки, заснованого на знаннях, неможливі без створення системи неперервної професійно-орієнтованої технічної освіти усіх рівнів – від школи до університету. Програма враховує важливість розвитку природничо-математичної освіти і науки України. Реалізація Програми дозволить підвищити якість природничо-математичної підготовки школярів, виявити творчу, обдаровану молодь та здійснити ранню професійну орієнтацію за широким спектром природничих наук.

Етапи реалізації Програми: 2009-10 рр. – впровадження пілотного проекту на базі КНУ ім. Т.Шевченка та НТУУ «КПІ» за участю Малої академії наук України; 2011 р. – розробка заходів, механізмів розвитку та впровадження результатів пілотного проекту в найбільших наукових центрах України. 2012 р. – впровадження і здійснення програм на постійній основі.

У зустрічі з нагоди підписання Угоди взяли участь ректор КНУ ім. Т.Шевченка Л.В.Губерський, проректори та представники громадських організацій КНУ; ректор НТУУ «КПІ» М.З.Згуровський, проректори, декани (директори інститутів), керівник цільової магістерської підготовки в КПІ академік В.Т.Грінченко, представники громадських організацій КПІ, гості, президент МАН чл.-кор. НАН України С.О.Довгий та ін.

Вітаючи присутніх, академік М.З.Згуровський висловив сподівання, що реалізація Програми допоможе відкрити і зростити нові творчі особистості, якими багата наша земля, а академік Л.В.Губерський – що об'єднання зусиль КНУ та КПІ для виконання Програми допоможе рухати науку, готувати зміну нинішнім науковцям.

Перший проректор НТУУ «КПІ» Ю.І.Якименко поінформував присутніх про перші кроки по виконанню Угоди про співробітництво між КНУ та КПІ у науковій, навчально-виховній сферах, науково-інноваційній діяльності тощо. Перший проректор КНУ О.К.Закусило торкнувся відносин між нашими університетами, що мають багату історію. Зокрема, професор КПІ Ю.Далецький вів спільні семінари в КНУ з теорії ймовірностей, а випускник КНУ В.В.Булдигін нині очолює кафедру на ФМФ.

У своєму виступі М.З.Згуровський зауважив, що в Україні відсутня увага до цілісності освіти. Незалежне тестування нечутливе до творчої складової особистості школярів. Реалізація Програми через проведення наукових конференцій у школах, виставок науково-інженерних робіт школярів, олімпіад за різними галузями знань дозволить сформувати бази даних творчої молоді.

С.О.Довгий поінформував, що МАН має понад 1000 місцевих відділень, щороку на 5-10% збільшується кількість її членів. Торік в Україні було створено Інститут обдарованої дитини. Такі заклади дуже популярні у світі. Приміром, в Англії в кожній школі є відповідальний за роботу з обдарованими дітьми, у США школи мають до 10% фінансування витратити на роботу з обдарованими дітьми тощо. Президент МАН упевнений, що Програма отримає реальне наповнення, а діти зможуть реалізувати свої можливості і таланти.

Л.В.Губерський переконаний: мало знайти талановитих людей, з ними потрібно вміло, творчо працювати.

Академік В.Г.Бар'яхтар, колишній декан ФМФ, висловив задоволення, що провідні університети об'єднали свої зусилля для здійснення прориву в підготовці фахівців. Він переконаний, що Програма «Майбутнє України» – це програма відродження України, адже заможність і незалежність країни залежать від інтелекту нації.

Під оплески присутніх Угоду про співробітництво щодо реалізації Програми «Майбутнє України» підписали ректор КНУ ім. Т.Шевченка Л.В.Губерський, ректор НТУУ «КПІ» М.З.Згуровський, президент Малої академії наук України С.О.Довгий.

Н.Єлизарова

Дата події