Шестикурсницю ФЕЛ Олену Хотенко можна назвати іменною стипендіаткою зі стажем. У різні роки вона отримувала стипендію Президента України, стипендію Кабінету Міністрів, двічі – стипендію ректора НТУУ “КПІ”. Дівчина по праву вважає себе частиною політехнічної родини у другому поколінні. Тут свого часу навчалися її батьки, тут вона закінчила Політехнічний ліцей. Олена переконана, що навчатися в технічному ВНЗ, розвиватися в “технічному оточенні” – то велика перевага для фахівця, адже технічна освіта – це не лише майбутня спеціальність, це спосіб мислення, упорядкування думок, що стане у пригоді в подальшому житті незалежно від напряму діяльності чи посади.

Дівчина не лише відмінно навчається, їй цікаво спробувати себе в громадському житті, мистецтві тощо. Олена Хотенко успішно працює в органах студентського самоврядування, набуваючи досвіду лідера й організатора. Вона є членом міжнародного відділу Студентської ради університету, членом Інтерклубу НТУУ “КПІ” та ради Центру культурно-творчого дозвілля на базі студентського клубу “13” ФЕЛ. З 2005 р. є старостою спеціальностей кафедри акустики та акустоелектроніки, керувала організацією та підготовкою заходів до святкування 70-річного ювілею кафедри тощо. Олена також брала участь у різноманітних мистецьких заходах, отримуючи схвальні відгуки ровесників та визнання майстрів. Її світлини демонструвалися на конкурсах “Таланти КПІ” в 2007, 2008, 2009 рр. Як творча особистість, Олена звернула увагу на недостатню, на її думку, гуманітарну складову освіти в університеті. Адже випускники НТУУ “КПІ” – майбутня технічна інтелігенція, яка повинна бути різнобічно, гармонійно освіченою, збагаченою духовно і з глибокими патріотичними переконаннями.

Олена збирається продовжити навчання в аспірантурі. Нині вона займається науковими дослідженнями під керівництвом д.т.н. О.М.Петрищева. Результати її роботи, що присвячена фільтрам на поверхневих акустичних хвилях у сучасних системах зв'язку, знайшли відображення в численних публікаціях, виступах на міжнародних конференціях і конкурсах. Лише їх перелік займає три сторінки друкованого тексту.

Торік О.Хотенко на запрошення Варшавської політехніки взяла участь у роботі Літньої школи на тему “Мобільна робототехніка”, де виявила глибокі знання фахових та прикладних дисциплін. У вересні 2008 р. взяла участь у І Міжнародній студентській олімпіаді з безпеки життєдіяльності. Була відмічена особистою грамотою за успіхи, виявлені в ході олімпіади, а також грамотою за ІІІ місце в командному заліку. Брала активну участь у роботі секретаріату Міжнародної конференції “CODATA-21”.

Не часто зустрінеш людину, яка у студентські роки отримала б стільки відзнак за сумлінність та активність, тож мова сама собою заходить про визнання праці студентів. “Іменна стипендія – це не лише додаткові кошти, яким студент швидко знаходить застосування, – розмірковує О.Хотенко, – це свідчення того, що держава визнає заслуги молодого покоління: наполегливість і старанність, прагнення своєю розумовою працею продемонструвати світу, що Україна має високий науковий потенціал. І кількість іменних стипендій, перелік яких в НТУУ “КПІ” щороку розширюється, свідчить про збільшення кількості студентів, гідних відзнаки”.

Молодшим колегам Олена бажає бути завжди впевненими у своїх силах, не марнувати дорогоцінний студентський час на байдикування. Не боятися братися за нові справи і намагатися доводити їх до кінця. Активно брати участь у студентських ініціативах, насолоджуватися кожною хвилиною швидкоплинного студентського життя, бо як би не кривилися студенти від слів “екзамен, залік, курсова і т.д.”, – все ж це найдорожчі роки і, можливо, найбільший і найцінніший досвід за все життя.