10 квітня 2009 року в Державному політехнічному музеї при НТУУ “КПІ” відбулися урочистості, присвячені 48-й річниці першого польоту людини в космос. На зборах були присутні професори Київської політехніки, керівники Національної космічної агенції України (НКАУ), представники українського аерокосмічного об'єднання “Сузір'я”, працівники ракетно-космічної галузі, студенти, ветерани космодромів Байконур, Капустин Яр, Плесецьк, серед яких – учасник запуску першого супутника генерал-майор М.Є.Мантулін, учасники запуску Ю.О.Гагаріна, В.Т.Гладченко, А.Д.Здебський, Г.П.Панамарьов.
Урочисті збори відкрив голова Київської об'єднаної ради ветеранів космодромів, заслужений випробувач Байконура О.С.Болтенко. З вітальним словом виступили: проректор з наукової роботи НТУУ “КПІ” член-кореспондент НАНУ, д.т.н., професор М.Ю.Ільченко, народна артистка України Р.С.Недашківська, начальник організаційного відділу НКАУ А.Г.Писанко, дублер першого українського космонавта Л.К.Каденюка Н.І.Адамчук, члени дитячого клубу “До зірок”.
З доповіддю виступив учасник запуску Ю.О.Гагаріна в космос заслужений випробувач Байконура М.П.Кирилов. Він розповів про етапи розвитку радянської космонавтики, про перший у світі запуск штучного супутника Землі, про перший у світі політ людини в космос. Особливі слова вдячності були сказані про видатних конструкторів ракетно-космічної техніки С.П.Корольова і В.П.Глушка. Доповідач зупинився на ідеї, підготовці і здійсненні першого польоту людини в космос. Підготовка до польоту вимагала напруженої роботи сотень колективів. Адже в історії людства не було нічого подібного, завдання було безпрецедентним. Його вирішення стало поштовхом до розв'язання нових проблем технічного, біохімічного та психологічного плану. М.П.Кирилов закликав ветеранів, що стояли у витоків створення ракетно-космічної техніки, писати спогади про участь у тих грандіозних подіях, розповідати людям правду, а не вигадки, як це роблять деякі редакції газет і навіть телебачення.
На завершення М.П.Кирилов висловив подяку керівництву НТУУ “КПІ” за збереження та примноження досягнень космонавтики, за багатолітню співпрацю з ветеранами космодромів, за підготовку висококваліфікованих фахівців, у тому числі і для ракетно-космічної галузі.
Потім відбулося нагородження ветеранів орденами Ю.О.Гагаріна, С.П.Корольова, К.Е.Ціолковського, медалями С.П.Корольова, В.М.Челомея, В.М.Комарова та дипломами.
Закінчилися збори чудовим концертом дитячого зразкового ансамблю Подільського району міста Києва “Шанс” (керівник С.М.Чистота).