Коли отримала паспорт з візою – не вірила своєму щастю. Невже це я їду на тижневий освітній курс, організований BEST?

Та все по порядку. BEST – Board of European Students of Technology – розгалужена європейська студентська організація, її завданням є сприяння додатковій освіті для студентів технічних вишів. Якщо у ВНЗ створено локальний осередок BESTу (а в НТУУ “КПІ” він діє з минулого року – http://www.best-kyiv.оrg ), кожен студент може взяти участь у програмах цієї організації. Різноманітні освітні курси проводяться цілий рік у багатьох містах Європи, і щороку їх список поповнюється. Як правило, на один навчальний курс запрошують лише одного представника країни, одна людина у різний час може взяти участь у роботі трьох різних курсів (не обов'язково за фахом). Своє бажання “повчитися у Європи” студент має підтвердити мотиваційним листом із обґрунтуванням вибору курсу та переліком своїх особистих якостей, зокрема рівня володіння іноземною мовою, відкритістю до спілкування і сприйняття нового тощо.

Тож на спеціалізований курс по темі “Енергопостачання, енергоресурси та нові методи в розподілі енергії”, куди запросили і мене, до Аалборга з'їхалися 23 учасники (усі витрати, крім дороги, – за рахунок приймаючої сторони), спілкувалися виключно англійською. Працювали досить напружено – щодня по 4 лекції. Та завдяки майстерності викладачів з університетів м. Аалборг і Копенгаген, величезний обсяг нової інформації засвоювався без зусиль.

Приємно зазначити, що проблеми навколишнього середовища та збереження енергоресурсів стоять на першому плані. Взагалі дуже корисно було ознайомитися з різними методиками покращення існуючих енергосистем, зокрема, обговорювалися нетрадиційні джерела енергії: біопаливо, енергія вітру, утилізація теплових викидів, утилізація сміття та шлаків тощо. Дуже цікаво проходили тренінги щодо використання креативних нестандартних підходів для вирішення інженерних проблем, приміром, очистки води, очищення дротів від намерзання та ін. Ми вчилися. Вчилися бути інженерами.

Завершився теоретичний курс відвіданням фірми Vestas – основного виробника обладнання для вітроенергетики для Європи. Ми ознайомилися з макетами вітроустановок, принципами їх роботи, найбільш вдалими конструкторськими розробками. До речі, фірма (www.vestas.com) залюбки запрошує студентів з усього світу на стажування, проходження виробничої та переддипломної практик, пропонує працевлаштування для фахівців різного профілю. Для активних талановитих людей, запевняють тут, двері широко відчинені.

Також учасники програми побували на Vattenfall – суперсучасній ТЕЦ, де спостерігали за роботою всіх підрозділів та могли порівняти її з вітчизняними виробництвами. Особисто мене вразив високий рівень автоматизації.

У підсумку навчання нам видали дипломи із зазначенням прослуханих курсів та кредитів за них. Це дозволить підвищити свій особистий рейтинг та стане сходинкою в майбутній кар'єрі.

Єлизавета Ручко, ТЕФ, гр. ТП-52