5 липня в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут» розпочала триденний марафон Шоста відкрита міжнародна студентська олімпіада з програмування імені С.О. Лебедєва та В.М. Глушкова «КРІ–ОPEN 2011». Співорганізаторами «КРІ–ОPEN 2011» виступили Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», Міністерство освіти та науки, молоді та спорту України та Група розвитку Івана Плотнікова (vanopl.com).
«КРІ–ОPEN» – найбільший в Україні і один з найбільших у Європі та світі очний турнір молодих програмістів. Цього року на сайті олімпіади зареєструвалося 95 команд з 6 країн світу. Оргкомітет підтвердив реєстрацію 87 з них. Команди для участі в олімпіаді делегували 65 вищих навчальних закладів (Україна - 41, Російська Федерація - 19, Польща - 2, Білорусь, Угорщина і Грузія - по одному) з 37 міст (України - 21, Російської Федерації - 11, Польщі - 2, Білорусі - 1, Угорщини - 1, Грузії – 1). Зауважимо, що 4 команди виставили факультети та інститути Київської політехніки. Кількість учасників, які зголосилися взяти участь у змаганнях, є рекордною – їх більше 360. Загалом, за шість років існування олімпіади, кількість команд-учасниць перевищила 400, а кількість учасників – 1500. Ці показники роблять «KPI-OPEN 2011» унікальним студентським змаганням в галузі програмування. Масштаб олімпіади, географія учасників, її популярність серед майбутніх фахівців у галузі інформаційних технологій та можливості, які вона відкриває перед ними, роблять «КРІ–ОPEN» унікальним явищем на освітніх теренах Східної Європи.
Олімпіада проводиться за оригінальними правилами, гармонізованими з міжнародними. Її метою є піднесення професійного рівня обдарованих молодих людей, які здобувають освіту у галузях інформаційних технологій, розвиток міжуніверситетських зв’язків і встановлення особистих контактів між студентами різних країн. А ще – передача досвіду лідерів ринку IT молодшим колегам, оскільки в програмі не лише студентські змагання, але й лекції їх старших колег з відомих компаній, які працюють в Україні. І. звичайно, «КРІ–ОPEN» – це для її учасників гарна нагода продемонструвати власні можливості й таланти потенційним роботодавцям.
Окрім Групи розвитку Івана Плотнікова, олімпіаду цього року підтримали компанії Inline Group Захід, Яндекс, Sea Sonic Electronics та інші.
Усі учасники олімпіади отримають річну ліцензію на безкоштовне використання українського антивірусу Zillya. А команда переможців та їх тренер будуть нагороджені продуктивними ноутбуками із можливістю використання графічних прискорювачів для вирішення задач паралельного програмування, безшумними джерелами живлення від Seasonic із рівнем ККД 90% та кришталевим кубком «KPI-OPEN». Окрім того, за традицією кращі з учасників отримають дипломи та пам’ятні сувеніри НТУУ «КПІ» та партнерів.
Офіційне закриття олімпіади та нагородження переможців відбудуться 8 липня.