– Чим особливим означився для ФЛ 2008 рік?
– Цей рік для нас особливий, ФЛ виповнилось 13 років, а 13 – число магічне, зона дії фантастичних сил і всіляких чудернацьких дивацтв. На щастя, на нашому факультеті більшість становлять жінки, і оскільки кожна жінка трохи володіє чаклунськими чарами, нам легко вдалося приборкати всі реальні, віртуальні та потойбічні сили і залучити їх до співпраці.
А якщо говорити серйозно, 2008 рік був для нас дуже успішний і вдалий. У цьому році у нас був найвищий конкурс абітурієнтів серед усіх факультетів КПІ – 12 осіб на місце. Це є переконливим свідченням того, що, по-перше, ФЛ незважаючи на молодий вік довів високу конкурентоспроможність на ринку освітянських послуг у своїй галузі, а, по-друге, і це головне для нас, виправданими виявились певні ризики у загальній стратегії побудови програми підготовки наших випускників.
– Справа в тому, що значна кількість факультетів і ВНЗ іноземних мов, утворених за останні 10-15 років, пішли шляхом спрощення програми лінгвістичної підготовки і зсуву акценту на практичне володіння мовами. Попри привабливість, на перший погляд, для абітурієнтів такої форми підготовки через легкість навчання, це насправді небезпечний, навіть тупиковий шлях, оскільки по суті такі заклади являють собою поліпшені курси іноземних мов. Про вищу філологічну освіту в такому випадку можна говорити досить умовно. На відміну від цього ми зробили рішучий поворот до фундаментальної філологічної підготовки без втрат у формуванні практичної іншомовної компетенції. Це правда, що на ФЛ вчитися важко, набагато складніше, ніж у споріднених закладах. Але цілковита правда і те, що наш диплом засвідчує високий рівень ґрунтовної теоретичної і практичної підготовки. Красномовним підтвердженням цього можна вважати три факти: висока оцінка роботодавців за результатами незалежного опитування, вищезгадана щільність конкурсу абітурієнтів і численні звертання випускників бакалаврату інших ВНЗ, бажаючих отримати магістерську підготовку в КПІ.
– Які плани ФЛ щодо відкриття магістратури?
– Цей рік можна сміливо назвати роком наукового прориву для ФЛ. Ми завершили підготовку до відкриття магістратури і аспірантури. В цьому році ми запросили 4 докторів наук, а кількість кандидатів наук у нас постійно зростає з числа наших викладачів, так що в наступному році ми плануємо розпочати навчання магістрів і аспірантів. Приємно, що підвищену зацікавленість і активну участь у науковій діяльності виявляють наші студенти починаючи з молодших курсів.
– Останнім часом на ФЛ проводяться численні наукові заходи. Які з них виявились найбільш цікавими у цьому році?
– Дійсно, наукове життя на факультеті все активніше набирає обертів. Окрім захистів дисертацій – 1 докторська, 4 кандидатські у цьому році – ми проводимо багато наукових конференцій. Так, щорічна конференція з актуальних питань викладання іноземних мов у цьому році набула статусу міжнародної завдяки залученню науковців з далекого зарубіжжя і мала широкий резонанс у країні через нестандартний формат проведення і гостроту обговорюваних питань. І вже в 15-й раз ми провели улюблений науковий захід студентства «КПІ» – конференцію, на якій студенти технічних спеціальностей презентують іноземними мовами свої дослідження з фаху. З цього року їхні доповіді друкуються у збірці.
– Які Ваші сподівання на наступний рік?
– Ми не тільки сподіваємось, ми абсолютно впевнені в успішності наших планів. І плани наші сміливі та амбітні, особливо стосовно наукової роботи. А запорукою успішності для нас є чіткі орієнтири, окреслені керівництвом університету, і кипуча креативна енергія молодого викладацького складу ФЛ, адже відомо, що серед всіх факультетів саме на ФЛ середній вік викладачів найменший.