Якою повинна бути особистість у сучасному світі? Які фактори впливають на формування особистості? Саме ці питання стали ключовими для учасників круглого столу "Особистість у сучасному світі" – курсантів факультету внутрішніх військ, психологів Національної академії внутрішніх справ (НАВС), студентів Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету (НПУ) ім. М.Драгоманова та студентів-іноземців Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" (НТУУ "КПІ") – громадян 15 країн світу.
Зустріч відбулася в Центрі міжнародної освіти НТУУ "КПІ" ще влітку, але актуальності, звичайно, не втратила. Представники різних країн ділилися своїми міркуваннями щодо свого бачення проблеми формування особистості.
Обговорювалися різні аспекти взаємовідносин у суспільстві, що впливають на формування особистості: виховання в родині, національні традиції та звичаї, роль правоохоронних органів у суспільстві, взаємозв'язок прав і обов'язків, законність дій правоохоронців в окремих випадках, культура спілкування між громадянами та представниками міліції, загальнолюдські духовні цінності. Розгорнулась гостра дискусія. У чужій країні неминучі непорозуміння між іноземцями та працівниками правоохоронних органів. Як розв'язувати конфліктні ситуації, що виникають у сучасному житті?
Іноземцям цікаво було почути від майбутніх правоохоронців відповіді на хвилюючі їх питання: чому представники міліції часто перевіряють документи? Що робити, якщо, на їх думку, іноземців без підстав зупиняють представники міліції? Як захистити свої права? Обговорювались конкретні ситуації. Майбутні правоохоронці дали практичні поради студентам-іноземцям.
Арбітрами дискусії були начальник кафедри загальної та соціальної психології НАВС кандидат психологічних наук, доцент, полковник міліції Олена Іванова; доцент кафедри, кандидат юридичних наук Людмила Москалюк; кандидат психологічних наук Сергій Корсун. Слушні доповнення, уточнення керівників спрямовували дискусію в робоче, практичне русло.
Учасники ансамблю НТУУ "КПІ" "Весняний настрій", які також брали участь у дискусії, переконані: саме від кожного з нас залежить вирішення ситуації. Якщо у вільний від навчання час ми працюємо у бібліотеці чи вдосконалюємо свої творчі здібності – малюємо, займаємося музикою, спортом, – то найвірогідніше, що в неправове поле ми не потрапимо.
Цю думку підтвердили громадяни Туркменістану. Голова туркменського земляцтва Джуманазар Абдулхамідов розповів, що в Туркменістані традиційно з покоління до покоління передаються секрети майстерності національного килимарства, прищеплюється любов до цієї багатовікової традиції. Людина, яка зайнята цікавою справою, постійно працює над удосконаленням своєї майстерності, цікавиться світовими досягненнями, інформаційними технологіями, – розвиває себе як особистість.
Громадяни Казахстану вважають, що важливою складовою особистості є фізичне виховання. У Казахстані велика увага приділяється залученню молоді до спорту: національні свята не проходять без спортивних національних ігор, особливо цікавими є кінні змагання. Заслуговує на увагу виховання поваги до старших у цій країні. Вірш відомого казахського поета Абая Кунанбаєва прозвучав у виконанні студента із Казахстану як настанова для молоді світу.
Представники різних країн світу розповіли про національні традиції виховання молоді у своїх країнах. Виступи супроводжувались показом фото, відео. У виконанні вокального ансамблю "Перевесло" Інституту історичної освіти НПУ ім. М. Драгоманова прозвучали українські пісні, що створило атмосферу доброзичливості, спонукало до відвертої бесіди.
Кожна зі сторін могла відчути себе в ролі правоохоронця чи іноземця, пережити проблеми, що виникають, і зрозуміти одне одного.
Виступи й участь курсантів в обговоренні нагальних проблем сприяли покращенню іміджу органів внутрішніх справ в очах іноземців. Екскурсія до Політехнічного музею дала можливість учасникам круглого столу збагатити свої знання з історії науки та техніки.