Згідно з новим Статутом НТУУ «КПІ», факультети та інститути отримали право проводити тематичні олімпіади для абітурієнтів, переможці яких можуть бути зараховані в університет без вступних іспитів. Ці олімпіади повинні проводитись в декілька турів: на перших передбачається виконання учасниками творчих робіт та їх публічний захист, останній тур – математична олімпіада на факультеті.
Творчу роботу з абітурієнтами ФАКС проводить вже декілька років. В Україні активно працюють Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання (УМАКО) «Сузір’я» та Національний центр аерокосмічної освіти молоді України ім. О.О.Макарова (НЦАОМУ). Вони організують серед школярів різноманітні тематичні конкурси, виставки, олімпіади, конференції, аерокосмічні зміни в таборах відпочинку «Артек», «Ласпі», «Зоряний». Викладачі та науковці ФАКСу активно співпрацюють з УМАКО «Сузір’я» та НЦАОМУ – як керівники гуртків, рецензенти робіт, члени журі конкурсів.
У цьому році НТУУ «КПІ», УМАКО «Сузір’я», НЦАОМУ та Федерація авіамодельного спорту (ФАС) України затвердили Положення про Аерокосмічну олімпіаду на ФАКСі та Угоду про її спільне проведення. В документах передбачається, що конкурси «Мирний космос» і «Діти Всесвіту», конференція «Зоряний шлях» (які проводять УМАКО «Сузір’я» і НЦАОМУ) і авіа- та ракетомодельні змагання районного та вище рівнів (ФАС) вважаються заходами першого туру Олімпіади. Проведення останнього туру безпосередньо на факультеті логічно завершило ланцюжок: гурток – творча робота – захист на конференції – олімпіада – вступ до університету.
Хто ж вони – переможці першої Аерокосмічної олімпіади НТУУ «КПІ»?
Казим Наріманов – випускник Кубанської середньої школи Сімферопольського району. На останній конкурс «Мирний космос» він направив роботу «Діорама «Луноход-1» на Місяці». Таку тему обрав не випадково. Річ у тім, що батьки Казима працюють на науково-вимірювальному пункті (НВП-10), що знаходиться в Криму, де в період підготовки до польоту «Лунохода-1» на Місяць було створено Лунодром, на якому екіпаж вчився керувати «Луноходом».
Катерина Францева – випускниця Фізико-математичної гімназії міста Вінниця. В конкурсі «Мирний космос» її робота належить до розділу «Історія розвитку авіації і космонавтики» і має назву «Астероїд Пирогова у світовій когорті астероїдів». Робота зайняла почесне 3-е місце, а Катерина вирішила взяти участь в останньому турі – Аерокосмічній олімпіаді, де й була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
І ще один з переможців – Ігор Богачук. З 8-річного віку він займається авіамодельним спортом. Цього року Ігор став чемпіоном Києва по радіокерованих моделях планерів, а також виграв кубок Чернігівщини серед юніорів.
Сподіваємось, наші переможці як фахово орієнтовані абітурієнти продемонструють хороші успіхи під час навчання.