У виставковій залі імені Веніаміна Кушніра ФС відбулися виставки живопису Олександра Сердюка та Кості Аленінського – студентів “Харківської державної академії дизайну та мистецтв”.

Молоді художники навчаються на факультеті монументального живопису, який очолює дійсний член Академії мистецтв України – Віктор Гонтарів. Для розуміння творчості наших експонентів необхідно сказати кілька слів про покликання монументального мистецтва та особливості школи В.Гонтаріва.

Вважається, що твори монументального мистецтва – живопис або мозаїка на фасадах або в інтер‘єрах громадських споруд повинні висвітлювати історичні або сучасні події суспільного значення та виховувати і орієнтувати глядача. Отже, монументальний твір вимагає від художника не тільки професійного вміння, але й загальної культури – виховання, освіти та громадської відповідальності.

живопис або мозаїка

Творчість Вчителя – В.Гонтаріва – суперечлива. Митець бачить світ через призму образів Марка Шагала та наївних народних художників, об‘єднуючи та індивідуалізуючи таке світосприймання іноді надмірним гротеском. Назви його останніх відомих творів точно відбивають їхній зміст. Це велике полотно “Особливий бік громадянської війни, або Як любов коняча” та “Собакіада”, яку критики називають “Любов собача”. Звичайно, як і повинно бути, учні іноді наслідують вчителю як за композиційними прийомами так і застосовують зведені ним до символів образи “собаки”, “коня” та “грака”, а також дещо іронічне відношення до теми твору.

Олександр Сердюк

Студенти – дипломники Олександр та Кость – творчо активні і вже брали участь у багатьох престижних виставках. Полтавчанин Олександр Сердюк автор двох монументальних полотен: “Булава Кирила Розумовського” та “Перші слобожани”. Його пейзажам, представленим на виставці, властива достовірність природі та монументальність. Художник тонко відчуває настрій природи у різні пори року. Це зимові мотиви – “Теплий грудень”, “Зима”, “Свіжий сніг”, “Карпати взимку”, “Знову зима”, “Тепла земля”. Запах весни відчувається у пейзажах “Після дощу”, “Гуси”, “Весна”. Надзвичайно естетичні його натюрморти “В майстерні”, “Натюрморт з грушами”, “Гасова лампа”.Студенти факультету при зустрічі з Олександром жваво цікавилися його творчими здобутками та задумами. Студент – маестро розповів, що починав виставлятися як графік, має вже 20 картин, взяв участь у двадцяти виставках, закоханий у природу Полтавщини, у монументальній творчості орієнтується на митців доби Відродження, а дипломний твір присвячений українським кобзарям.

Кость Аленінський

Сумчанин Кость Аленінський також автор двох монументальних полотен: “Рік вісімнадцятий. Україна” та “Різдво перед Крутами”. Кості подобається вільно експериментувати з кольорами і формами, створюючи свій мистецький світ, але дещо фантастичні пейзажі за настроєм дуже наближені до реальних станів природи. Це пейзажі “Місячна ніч”, “Восени”, “Весна”, “Ранкова тиша”, “Озеро”, “Біле небо”. Молодий художник хвацько інтригує глядача пейзажем “Жовте озеро”, демонструючи його горизонтально, у той час як цей мотив виконувався як вертикальна композиція. Привертає щирістю почуттів “Селянський мотив” з білою хатою під солом‘яною стріхою у широкому нерухомому просторі. Його дипломний твір присвячений буремним подіям Громадянської війни на Україні у 1918-1920 рр.

Студенти факультету заприятелювали з молодими харківськими художниками і чекають виставки їхніх нових творів.

Г.Ю.Марченко, зав. лабораторії естетики ФС

Дата події