Про досягнення – виконуюча обов’язки директора Тамія Томоє.

– Минув рік функціонування проекту JICA в НТУУ “КПІ”. Що Ви встигли зробити за цей рік?

– Ми працюємо за п’ятьма напрямками: бізнес-програма, співробітництво в галузі науки, програма японської мови, програма поглиблення взаєморозуміння, надання інформаційних послуг. Минулого року 127 осіб приступили до занять японською мовою на різних рівнях. Маємо шість груп, де студенти навчаються від дитячого рівня і до підготовки перекладачів. Така кількість студентів – це певне досягнення для нас. Щодня ми працюємо до 21-22 години, адже заняття проводимо ввечері, після 19 години, тому що серед наших студентів є ті, хто вже працює або навчається десь.

– Який із названих Вами напрямків є найбільш дієвим, активним?

– Це, звісно, програма поглиблення культурних взаємовідносин. Як на мене, то в цьому напрямку ми працювали найактивніше минулого року. Наш проект здійснив більше 30 різноманітних заходів від маломасштабних до значних. Найбільш грандіозним був концерт японських барабанщиків 2 вересня 2006 року на Контрактовій площі. Минулого року в проведенні заходів, організованих проектом, брали участь близько 20 000 осіб.

– А інші напрямки діяльності?

– У рамках співробітництва в галузі науки в Україну приїздили фахівці з Японії, обмінювалися думками з фахівцями НТУУ “КПІ”, проводилися круглі столи, семінари. Бізнес-програма поки що не так активно працює. Минулого року проводили три семінари із залученням японських фахівців. У сфері надання інформаційних послуг ми теж працюємо в повному обсязі. У нас є своя бібліотека, яка налічує 5 000 японських книг, відео DVD, CD, періодичні газети, журнали, які надходять вчасно. Ми розробили спеціальну програму – базу даних для видачі книг членам центру, яких зараз більше 300.

– Чи входить в діяльність центру японське мистецтво?

– Минулого року ми почали проводити регулярні заняття з японського мистецтва. Це чотири різні курси: чайна церемонія, ікебана, японська каліграфія, гра Го. Вони є важливою складовою програми поглиблення взаєморозуміння.

– Які заходи Ви плануєте провести найближчим часом?

– Ми готові продовжити ту роботу, яку почали цього року. Дуже скоро, 21 червня в Українському домі наш проект буде проводити Вечір Японії. Ми плануємо провести демонстрацію японського бойового мистецтва, ікебани і слайд-шоу, яке продемонструє досягнення нашого проекту за минулий рік. Очікуємо десь 500 учасників.

– Вам подобається Ваша робота?

– Знаєте, в усьому є свої плюси та мінуси. В основному, я дуже задоволена результатами минулого року. Коли я працювала в Казахстані та Узбекистані з подібними проектами, ми не могли так швидко ввести їх в дію. А в Києві, з огляду на отриманий досвід, нам вдалося одразу розгорнути масштабну діяльність. Я сподіваюся, що й надалі нас супроводжуватиме успіх і зацікавлення цим проектом зростатиме.

Розповідь пані Тамії Томоє доповнює директор на громадських засадах Українсько-японського центру НТУУ “КПІ” проф Б.А.Циганок.

Українсько-японський центр НТУУ “КПІ” як структурний підрозділ університету виконує функцію “реципієнта” (приймаючої організації) проекту JICA “Українсько-японський центр”.

Тож, спільно з проектом, який працюватиме ще 4 роки, планується подальше сприяння семінарам, конференціям, навчальним програмам з економіки, розвитку співпраці в трикутнику “влада – наука – промисловість”, розвитку взаємовідносин у сфері культури, освіти, зокрема вивчення японської мови.

Важливим є те, що окрім культурологічної співпраці, плануються заходи у сфері енергозбереження, інноваційній галузі тощо.

Зрозуміло, що Центр, який знаходиться на території нашого університету, створює особливо сприятливі умови для співпраці навчальних та науково-навчальних підрозділів НТУУ “КПІ” з японськими партнерами.

Зокрема, у вересні має відбутися конференція на базі ІЕЕ, за тематикою енергозберігаючих технологій. Ведуться переговори щодо створення спільних лабораторій з японськими фірмами.

Роботі Центру надають підтримку Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні п. Мацуо Мабучи, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії М.А.Кулінич, заступник міністра закордонних справ Ю.Костенко.

May 31, 2007 || Автор: Записала І.Іванова