Починається виробнича практика
Незабаром велика кількість академічних груп інституту виїжджає на виробничу практику. В листопаді на практику їдуть 15 груп, переважна більшість з них – на переддипломну практику.
В грудні починається практика ще 11 груп.
Всі групи забезпечені місцями для практики на найпередовіших підприємствах нашої батьківщини. Досить навести такі велетні, як ГАЗ ім. Молотова, ХТЗ, СТЗ, ЧТЗ, ЗІС, Ростсельмаш, Ново-Краматорський металургійний завод, Ворошиловградський завод ім. Жовтневої революції, Сталіногорський, Березняківський і Чернореченський комбінати, найпередовіші електростанції і інші.
Завдання кожного студента – максимально використати майбутню практику, щоб закріпити набуті в інституті теоретичні знання і широко ознайомитись з виробництвом.
Всі групи повинні своєчасно виїхати на місце практики, щоб не прогаяти жодного дня. Неприпустимий також передчасний від’їзд студентів з практики, як це мало місце в минулі рази і було суворо засуджено.
Кафедри повинні вже зараз зробити все, щоб забезпечити кожен об’єкт практики науковим керівництвом і підготувати у потрібній кількості програми практики.
Кожний студент повинен одержати перед від’їздом на переддипломну практику чітке дипломне завдання.
Особливу увагу слід звернути бригадирам і керівникам практики від кафедр на зв’язок з інститутом під час практики, а також на оформлення звіту про проведення практики.
Посилимо боротьбу за високу успішність
Глибоке знання фізики – одна з важливих вимог, які пред’являються до студентів нашого учбового закладу. Які ж попередні підсумки екзаменів з фізики?
На гірничому, металургійному та інших факультетах результати екзаменів кращі, ніж у минулому році. Викладачі і студенти доклали багато зусиль, щоб домогтися високих показників академічної успішності. Але на окремих факультетах підсумки екзаменів з фізики незадовільні. ...>
Які ж основні причини цих незадовільних показників? Формальне, несерйозне ставлення окремих студентів до засвоєння учбового матеріалу, до глибокого вивчення рекомендованої літератури і практичних занять, відсутність систематичного контролю з боку викладачів над самостійною роботою студентів. Окремі з них не обдумують вивчені питання, не можуть самостійно виділити головне, істотне, відповідають лише на окремі, вузькі питання.
На практичні заняття з фізики відведено мало часу, що ускладнює перевірку роботи студентів над теоретичним матеріалом. Колектив кафедри фізики тепер докладно аналізує підсумки екзаменів і накреслює конкретні заходи для рішучого поліпшення цієї перевірки і піднесення успішності кожного студента.
Конкурс на кращий гуртожиток і кращу кімнату
Згідно з наказом директора інституту доц. О.С.Плигунова оголошено конкурс на кращий гуртожиток і кращу кімнату в гуртожитках № 1, № 2, № 3.
Завдання конкурсу – забезпечити подальше піднесення культурно-побутових умов студентів і дотримання зразкового порядку в кожному гуртожитку.
Для переможців у конкурсі дирекція інституту встановила 25 премій за кращі кімнати і 1 премію за кращий гуртожиток.
Ми – з політехнічного!
31,5 тис. студентів, користуючись правом на безкоштовну освіту, оволодівають інженерними спеціальностями у Київському політехнічному.
До їх послуг – 26 навчальних корпусів, 19 факультетів, філіали з денним, вечірнім та заочним відділеннями, бібліотека, де майже 2 мільйони примірників книг і журналів фактично з усіх галузей знань, кабінети і лабораторії з найсучаснішим обладнанням, спортивні і культурні комплекси.
Всі іногородні студенти забезпечені житлом у гуртожитках. Вихованці політехнічного мають можливість безкоштовно користуватись інститутською поліклінікою, профілакторієм. Юнаки і дівчата, яких ви бачите на знімку, пишаються тим, що навчаються у Київському політехнічному. І з гордістю говорять: «Ми – з КПІ».
Юний політехнік
«Юний політехнік». Школи під такою назвою працюють на факультетах хіміко-технологічному та хімічного машинобудування, їх слухачі – старшокласники київських шкіл. Більшість з них обирають майбутню професію під час занять у «Юному політехніку» і стають студентами Київського політехнічного.
Школярі охоплені різними формами роботи. Для восьмикласників двічі на місяць проводяться заняття з основних розділів неорганічної хімії. Їх проводили студенти ХТФ Андрій Любимов та Ірена Косова. Учні 9-10 класів з ентузіазмом виконують наукову роботу на кафедрах факультетів. До речі, найцікавіші праці були відзначені грамотами на науково-практичній конференції Жовтневого району. Нещодавно відбувся випуск школи «Юний політехнік». Цікаві реферати та доповіді про дослідження, які проводять науковці факультетів, підготували школярі. Найкращі з них удостоєні грамот КПІ.
На фото: йдуть заняття у школі «Юний політехнік» хіміко-технологічного факультету.