24 січня 2007 року на базі кафедри хімічної технології кераміки та скла нашого університету відбувся Міжнародний семінар “Перспективи розвитку виробництва і споживання архітектурно-будівельного скла” “АрхСтройСтекло – ХХІ – І”. У семінарі взяли участь представники наукових установ, найбільших промислових підприємств з випуску листового скла України, Росії, Білорусі, Молдови, Франції, у тому числі генеральний директор АО “Лисичанський скляний завод “Пролетарій” Н.І.Осиченко, заст. технічного директора АО “Борський скляний завод” О.В.Молодкін, адміністративний директор ОАО “Дагскло” А.К.Гаджиєв (Росія), представник фірми СЕПР/Сен-Гобен Сефпро (SEPR/ Saint-Gobain Sefpro) Гарньє Лоран (Франція).

З привітанням до учасників семінару звернувся декан ХТФ д.т.н., проф. І.М.Астрелін.

Учасники семінару обговорили актуальні проблеми хімії та технології скла.

Зав. кафедри хімічної технології кераміки та скла НТУУ “КПІ” чл.-кор. НАН України, проф. Б.Ю.Корнілович зупинився на організації навчального процесу підготовки фахівців на кафедрі, розповів про напрями наукової діяльності кафедри, а саме: розробка наукових основ нанотехнологій отримання новітніх керамічних та склокристалічних матеріалів; вирішення проблем ресурсо- та енергозбереження в силікатній та гірничодобувній галузях; створення високоефективних процесів та матеріалів на основі силікатів (сорбенти, фільтри) для вирішення екологічних проблем.

Доцент кафедри, к.т.н. М.М. Племянніков виклав результати досліджень кафедри щодо оптимізації роботи скловарної печі з метою інтенсифікації та економії палива.

Рішенням семінару визнано за необхідне активізувати науково-дослідні роботи з вдосконалення теплових агрегатів (скловарних печей, печей відпалу, загартування та ін.) та розробки процесів енергоекономічної варкі скла, у т.ч. з використанням гідротермальної шихти (каназита), застосування “золь-гель” і нанотехнологій удосконалення одностадійного процесу виробництва рідкого скла, технологій виробництва листового поризованого скла, піноскла та ін. Було також наголошено на необхідності з метою підготовки кваліфікованих кадрів для скляної промисловості зміцнювати навчально-виробничу базу навчальних закладів, ширше практикувати цільове навчання кадрів, за направленням від склопідприємств, у т.ч. дистанційні методи навчання, рекомендувати керівникам скляних підприємств України сприяти проходженню виробничих практик студентів університету на провідних підприємствах галузі, надавати підтримку університету в розвитку його матеріально-технічної бази, укладати з університетом господарські договори на проведення науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт із залученням студентів.

Т.І.Петренко, аспірант ХТФ

Дата події