У День знань картинна галерея ім. Веніаміна Кушніра факультету соціології відкрила новий сезон – виставкою живопису І.А.Шеховцової – старшого викладача ФММ. На виставці представлено 45 картин, виконаних гуашшю та олією.
Нашому кореспонденту Ірина Анатоліївна розповіла, що в КПІ працює з 1998 р., а писати картини почала три роки тому. Тоді вона подорожувала, побувала в Карпатах, на Чорному морі, і захотіла відобразити побачену красу на папері. Потім стала малювати квіти – і ті, що вирощує на дачі, і польові. І Київ хотілося зобразити. Спочатку використовувала гуаш, пізніше – перейшла на олійні фарби як більш довговічні.
На моє запитання, чи вчилася малювати, відповіла, що ні. У школі малювала як усі діти, може трохи краще. Можливо, свій дар художниці, про який довго не знала, успадкувала від прадіда Григорія Дядченка – учня засновника української школи живопису Олександра Мурашка. Нинішня виставка – перша для Ірини Анатоліївни. На картинах – квіти, море, Карпати, знайомі й незвичні. І на всіх – та краса, що є в природі навколо нас, яку часто не помічаємо і яку часто не хочуть помічати професійні художники, що в погоні за модою намагаються нажахати глядачів.
Цікаво відмітити, що І.А.Шеховцова почала писати картини після п’яти років роботи в КПІ. Думається, це невипадково. Останніми роками наш політехнічний і зовні, і всередині стає красивішим і надихає відтворювати красу. І те, що багато політехніків різних спеціальностей залучаються до художньої творчості, дає надію на те, що КПІ завжди буде осередком не тільки освіти і науки, але й краси.