Семінар-тренінг “DIGITAL SYSTEMS DESIGN”

Проводити тренінги на актуальні теми у сфері комп’ютерних технологій у співпраці з Технічним інститутом Карінтії (Австрія) стає доброю традицією на факультеті прикладної математики. Уже вдруге проводиться такий захід на базі кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ФПМ. Перший семінар відбувся у вересні 2005 року. Його тематика стосувалась розробки систем реального часу. Цього року семінар-тренінг присвячений питанням, пов’язаним з розробкою сучасних цифрових систем з використанням новітніх технологій комп’ютерного моделювання та проектування. Важливим є те, що учасники семінару-тренінгу отримали не тільки теоретичні знання, а також мали можливість використати їх на практиці – заняття проходили в лабораторії кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем, яка оснащена сучасною комп’ютерною технікою. Заняття проводив науковий співробітник Технічного інституту Карінтії проф. Манфред Лей. У роботі семінару взяли участь 19 студентів та аспірантів з ФПМ, ФІОТ, ІПСА та ПБФ. До речі, учасники семінару мали нагоду підвищити свій рівень володіння англійською мовою, оскільки всі заняття проводилися саме англійською. Робота семінару-тренінгу завершилася тестовим випробуванням, за результатами якого 14 учасників отримали сертифікати міжнародного зразка. Семінар-тренінг мав наукову спрямованість, що безперечно має позитивний вплив на розвиток студентської науки.

Сертифікати ООН з дистанційного навчання

У 2005 році у рамках проекту “Передача інформаційних технологій в Україну” Програми Розвитку ООН (ПРООН) в Україні на базі кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ФПМ було створено Центр електронної освіти. Партнером НТУУ “КПІ” у рамках цього проекту є Польсько-японський інститут інформаційних технологій (м. Варшава, Польща). Предметом діяльності Центру електронної освіти є організація дистанційної форми навчання бакалаврів за напрямом “Комп’ютерні науки” з використанням навчальних матеріалів, наданих Польсько-японським інститутом інформаційних технологій згідно з Проектом.

Одним з етапів виконання проекту є дистанційне навчання пілотної групи студентів, що має на меті напрацювання досвіду проведення дистанційних занять, тестування програмного забезпечення, яке було розроблено фахівцями Польсько-японського навчального закладу, та головне – набуття студентами нових знань.

Пілотна група розпочала навчання 20 березня. Протягом двох місяців чотирнадцять студентів ФПМ вивчали дистанційний курс “Relational Data Bases” (“Реляційні бази даних”) під керівництвом викладача кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем ФПМ О.С.Михайлюк. Навчання проводилося англійською мовою. Під час навчання студенти вивчали лекційні матеріали, розв’язували практичні завдання, брали участь в он-лайн та офф-лайн дискусіях та проходили тестування. Студентам було запропоновано взяти участь у восьми тестах.

Підсумкові результати тестування показали достатньо високий рівень засвоєння навчальних матеріалів: лише один студент отримав оцінку “задовільно”, решта учасників пілотної групи закінчили навчання з оцінками “відмінно” та “добре”. За результатами тестування тринадцять студентів отримали від ПРООН сертифікати міжнародного зразка, церемонія вручення яких відбулася 6 червня на факультеті прикладної математики.

Jun 30, 2006 || Автор: Є.С.Сулема, заст. декана ФПМ, к.т.н., доц.