ФФВС здійснює підготовку фахівців зі спеціальностей “Фізичне виховання” та “Фізична реабілітація” за спеціалізаціями “Технічні засоби та технології у фізичному вихованні й спорті” і “Фізичні та біотехнічні засоби реабілітації”.

Фахівці з фізичного виховання та фізичної реабілітації мають можливість працювати у сфері фізичного виховання у ВНЗ, спеціалізованих спортивно-оздоровчих та реабілітаційних центрах і установах, займатися науковими дослідженнями тощо.

Студенти факультету навчаються в аудиторіях і лабораторіях кафедр, розміщених у спортивному центрі, де є великий і малий басейни, ігрові зали, зали важкої атлетики та атлетизму, боротьби, боксу, гімнастики, аеробіки, ЛФК та інші.

До складу ФФВС входять 4 кафедри: теорії та методики фізичного виховання (завідувач к.п.н., доц. С.О.Сичов), фізичної реабілітації (завідувач к.т.н., доц. Ю.А.Попадюха), загального фізичного виховання (завідувач к.п.н., доц. Ю.М.Вихляєв) і спортивного вдосконалення (завідувач к.п.н., доц. Ю.В.Новицький).

На факультеті навчається 350 студентів за денною та заочною (екстернатною) формами навчання. Вони опановують 88 дисциплін гуманітарної та соціально-економічної підготовки, медико-біологічного, спеціально-теоретичного та практичного блоків, основ технічних знань, професійної та практичної підготовки. Підготовку фахівців здійснюють 115 викладачів (6 докторів наук і професорів, 15 кандидатів наук), які забезпечують високий рівень навчальної та виховної роботи, беруть активну участь у науково-методичних конференціях, розробці та випуску навчально-методичної літератури, в науковій, винахідницькій та практичній діяльності, працюючи із професійними клубами та збірними.

Свій спортивний досвід вихованцям передають заслужені тренери України Пасічна Тетяна Воло¬димирівна – тренер зі спортивної аеробіки та фітнесу, президент Федерації України з цього виду спорту; Гермаш Віктор Анатолійович – досвідчений фахівець з боксу, Денбновецький Леонід Володимирович – тренер спортивного клубу з регбі “Політехнік”, в минулому тренер збірної команди України; Дементьєв Анатолій Сергійович – тренер збірної команду університету з плавання, підготував велику кількість чемпіонів різного рангу, серед яких десятки майстрів спорту.

За час існування факультету викладачами розроблено понад 170 навчально-методичних вказівок і рекомендацій, 39 навчальних посібників з 85 дисциплін, опубліковано понад 300 наукових статей, в тому числі у фахових виданнях ВАК. Зокрема, видано навчальні посібники “Атлетизм” з грифом Міносвіти України (С.О.Сичов, 1997), «Основи та методи гіпербаричної фізіології дихання» (В.М.Ільїн, Ю.А.Попадюха,В.І.Головін, 2001), “Фізична реабілітація після підводних занурювань” (В.М.Ільїн, Ю.А.Попадюха, Ю.М.Андрійчук, С.О.Сичов, 2003), “Екологічна біохімія” (В.М.Ісаєнко, В.М.Войціцький, Ю.Д. Бабенюк, С.В.Хижняк, В.М.Ільїн, С.А.Олійник, 2005), “Психофизиоло¬гические основы функциональных состояний” (М.М.Филиппов, Д.Н.Давиденко, 2005); монографії “Дието- и кинезитерапия” (И.И.Пархотик, 2005), “Фізична культура як неодмінна складова формування здорового способу життя молоді” (за ред. О.О.Яременка, 2005).

Науково-дослідна робота на факультеті ведеться за такими науковими напрямами: розробка комплексного контролю фізичного стану студентів у процесі проходження фізичної підготовки для узгодження рівня фізичних навантажень і функціональних можливостей організму; оцінка фізичного стану студентів за даними неінвазивної діагностики стану кардіо-респіраторної функції; моніторинг функціонального стану людини в екстремальних умовах; технічні та фармакологічні засоби підвищення працездатності студентів та розробка технологій їх застосування; вдосконалення навчального процесу в сучасних умовах викладання дисципліни “Фізичне виховання” в технічному університеті; інформаційно-керуючі, біоробототехнічні та біотехнічні комплекси і системи, водолазна техніка та спеціальне спорядження, апаратно-програмні системи та засоби контролю функціонального стану і керування поведінкою людини; технології та засоби забезпечення життєдіяльності людини в екстремальних гіпербаричних умовах; фізіотерапевтичні, тренажерні засоби та пристрої для фізичної реабілітації, медицини, спорту та відновлення інвалідів. Одним із напрямів наукової роботи на факультеті є виконання науково-дослідних розробок і комплексних наукових тем, пов’язаних із проблемою зміцнення здоров’я та підвищення фізичного стану і працездатності студентів, зокрема, “Комплексне дослідження засобів і методів підвищення академічної успішності та розумової працездатності студентів при великих психофізичних навантаженнях”.

На факультеті працюють 2 науково-дослідні лабораторії – “Біотехнічні засоби фізичної реабілітації” та лабораторія з вивчення функціональних можливостей студентів-спортсменів. На факультеті діє студентське науково-дослідне товариство “ТАУРУС” (керівник ст. викладач Л.В.Буцька), в якому брало участь понад 180 студентів.

Викладачі факультету брали участь у роботі понад 56 міжнародних науково-практичних і науково-методичних конференцій і семінарів в Україні та за кордоном. Викладачами факультету отримано понад 55 Патентів України та Російської Федерації, найактивніші – І.І.Петрушевський, С.О.Сичов, Ю.А.Попадюха, О.І.Некрашевич, Ю.М.Вихляєв.

За час існування факультету найвищих спортивних вершин сягнули Костянтин Швець та Віктор Сидоренко, які стали чемпіонами світу з боксу, Максим Бубен, Наталія Пасічна ставали призерами чемпіонатів світу та Європи з аеробіки та фітнесу, Юлія Прокопчук стала переможцем Кубку світу зі стрибків у воду. Студенти ФФВС у складі збірних команд України брали участь у міжнародних змаганнях із сучасного п’ятиборства, футболу, футзалу, хокею з шайбою, стрибків у воду, боротьби, тенісу, спортивного орієнтування, веслування тощо.

В університеті розвивається більше двох десятків видів спорту, серед яких з 26-ти проводяться першості та чемпіонати різних рівнів, в яких офіційно беруть участь студенти НТУУ “КПІ”.

Вагомий внесок педагогів ФФВС не залишився непоміченим спортивними функціонерами. Так, викладач Д.П.Запольський, суддя національної категорії, став представником WKU (Всесвітнього кікбоксерського союзу) в Україні, обраний президентом Міжнародної асоціації професійного кікбоксингу та боксу.

Заслужений тренер України ст. викладач Л.В.Денбновецький – є членом спортивно-технічної комісії Федерації регбі України.

Ст. викладач Є. М.Латишев, провідний тренер збірних команд м. Києва з веслування на байдарках та каное, суддя національної категорії, – обраний віце-президентом президії Федерації суддів України з веслування на байдарках та каное, президентом Федерації суддів м.Києва.

Ст. викладач В.С.Кривенда – обраний до спортивно-технічної комісії міської Федерації з міні-футболу.

Ст. викладач В.І.Шевцов, суддя-інспектор з міні-футболу, – обраний заступником голови комітету Асоціації міні-футболу України.

Ст. викладач Д.В.Томашевський – обраний членом виконкому Федерації пляжного волейболу м. Києва.

Ст. викладач С.О.Журавльов, суддя національної категорії, – обраний членом президії Федерації хокею з шайбою м. Києва.

Ст. викладач С.М.Ускова – обрана членом Федерації спортивного орієнтування України, входить до складу спортивно-технічної комісії.

Ст. викладач Т.В.Пасічна – обрана президентом Федерації України зі спортивної аеробіки та фітнесу.

На базі ФФВС створено 5 спортивних клубів і збірні команди з футболу, баскетболу, регбі, хокею, аеробіки, боксу, важкої атлетики, тенісу та інших видів, які є переможцями та призерами багатьох національних і міжнародних змагань. Представники цих клубів і студенти факультету, переважна більшість яких майстри спорту та майстри спорту міжнародного класу, входять до складу збірних команд України від молодіжного до національного та олімпійського рівня. ФФВС співпрацює з багатьма спортивними федераціями, клубами та установами, провідними ВНЗ Міносвіти і науки України, інститутами та установами НАН України, науково-виробничими та медико-біологічними центрами і підприємствами, використовуючи новітні вітчизняні та закордонні технології й засоби для підготовки фахівців.

Провідні спортсмени та команди ФФВС –

переможці змагань

Бокс, кікбоксинг, тайський бокс: К. Швець – чемпіон світу 1997 р., В. Сидоренко – чемпіон світу 1997 р., Д. Жшиок – чемпіон України 2000 р.

Східні єдиноборства: В. Терешков – призер чемпіонату Європи з карате 1997 р., переможець Кубка України 1999 р.

Морське багатоборство: жіноча команда – чемпіон світу 2000 р., Г. Руденко – бронзовий призер чемпіонату світу в особистому заліку.

Веслування: С. Клімнюк – учасник Олім¬пійських ігор у Сіднеї, майстер спорту міжнародного класу з веслування на байдарці-четверці 2000 р., чемпіон Європи серед юніорів з веслування на байдарці-четвірці 2000 р.

Плавання в ластах: Є. Шандига – дворазовий чемпіон Європи, призер чемпіонату світу 2002 р., Г. Колесник – чемпіонка Європи 1999 р., О. Інноволодський – переможець Кубка світу 2002 р.

Хокей з шайбою: 10 студентів стали чемпіонами І Всеукраїнських зимових ігор у складі першої збірної команди Києва з хокею, 5 студентів посіли 3 місце на Всесвітній універсіаді у складі студентської збірної команди України, студенти В. Селиверстов, Р. Безщасний та К. Косянчук вибороли путівку в складі збірної країни на Олімпійські ігри в Солт-Лейк-сіті та у 2000 р. стали бронзовими призерами чемпіонату України.

Міні-футбол: команда КПІ – чемпіон І та II універсіад України з міні-футболу 2001-2002 рр.

Європейський футбол: команда КПІ - переможець та призер першості Києва серед спортивних клубів, чемпіон країни серед студентських команд 1996-2002 рр.

Волейбол: жіноча команда КПІ – переможець чемпіонату України у першій студентській лізі 2002 р.

Регбі: клубна команда КПІ – багаторазовий призер, чемпіон України 1999-2002 рр.

Баскетбол: студентська команда КПІ – переможець першої студентської ліги.

Важка атлетика: В. Горобей – член збірної України на Всесвітній універсіаді 2000 р.

Пауерліфтинг: А. Романчук – призер чемпіонату України, чемпіон Києва 2002 р.

Спортивна аеробіка та фітнес: студенти – чемпіони світу та Європи, переможці Кубка України 2000-2002 рр.

Jun 7, 2006 || Автор: С.О. Сичов, декан ФФВС