12 травня 2006 р. в картинній галереї НТУУ «КПІ» відкрилася виставка художника-живописця, архітектора, члена Спілки художників України і члена Спілки архітекторів України Василя Володимировича Климика.
Він є автором пам’ятного знаку Воїнам-визволителям у м. Вишгороді (1979 р.), співавтором з С.Войцехівським пам’ятного знаку «Героям Лютізького плацдарму» в с. Нові Петрівці Київської області (1983 р.); разом із В.Філатовим створив пам’ятник Валерію Лобановському на стадіоні «Динамо» (2003 р.). Як художник-оформлювач В.В.Климик брав участь у розробці інтер’єрів музею «Героїчної оборони Севастополя» (1984 р.), музею-заповідника «Битва за Київ 1943 р.» в с. Нові Петрівці (1990 р.), багатьох будинків культури, навчальних закладів, кафе в різних містах України. Він виконав монументальний розпис церкви св. Іоанна Хрестителя по вул. Гарматній. Є лауреатом першої премії за проект пам’ятника князю Святославу в Києві.
В.В.Климик створив понад 250 живописних полотен різного жанру: портрети, пейзажі, натюрморти, ікони. Тематична різноплановість картин свідчить про широкий світогляд митця, захоплення різнобарвністю життя. Одна з картин протиставляє Слов’янську Мадонну світові, на іншій застигла вечірня тиша, ще одне полотно вабить ніжним ароматом бузку; на полотні “Жінка у всі часи” швидкоплинний час застиг, зачарований жіночою вродою. Однак головна героїня більшості його картин – природа. Вона є музою митця і його вчителем. Картини художника випромінюють гармонію краси й добра, високу духовність.
Цікавою є історія створення деяких полотен. Зокрема, сюжет картини “Повінь на Поліссі” (2005 р.) наснився художнику, після чого він зобразив берізку, образ якої жив у його уяві з дитинства.
На відкритті виставки були присутні почесні гості: Силантьєв Юрій Іванович – голова секції Спілки художників України; Войцехівський Станіслав Іванович – член Спілки художників України, співавтор багатьох проектів; Бурдак Іван Григорович – академік Академії наук України, поет, письменник; Стаценко Григорій Афанасійович – заслужений будівельник України, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС; Володимир Опенько – соліст Національної опери України; Оксана Опенько – солістка Національної опери України. Усі вони з теплотою говорили про творчість Василя Володимировича та його багатогранну особистість.
Унікальний синтез потужних різнопланових творчих здібностей в одній особистості не часто зустрічається серед митців. Василь Володимирович належить до когорти обраних Богом. Творчий його доробок – одна із складових духовного відродження української нації.
Фото В.В.Буряка