У нашому університеті проводиться багато різноманітних конкурсів і змагань: інтелектуальні, спортивні, “веселі й кмітливі”, нарешті конкурси краси. Капеішники із задоволенням беруть у них участь, демонструють свої таланти, прагнуть бути першими.
Та все ж головна мета студента – навчання, тому перемога в конкурсі на кращу групу найпотужнішого технічного вузу України – чи не найбільша честь для будь-якого студентського колективу. Цікавою особливістю цього конкурсу є... його відсутність у прямому розумінні, адже тут немає обов’язкових завдань, обмежень чи правил; студенти живуть своїм бурхливим студентським життям: вчаться, беруть участь у різноманітних університетських заходах, щодня удосконалюючи свій інтелектуальний рівень. А поки вони гризуть граніт науки, якість цього процесу оцінюється під час атестацій і сесій їхніми викладачами. Результати успішності й активності студентів узагальнюються на всеуніверситетському рівні і таким чином визначається краща група вузу.
Цього року кращою групою НТУУ “КПІ” визнано УЕ-31 – третьокурсників ФММ спеціальності “Економіка підприємства”. Як їм вдалося досягнути такого високого результату? Хто і що їм допомагає? В чому полягає специфіка навчання на їхній кафедрі? Чим живе і “дихає” група? Нарешті, можливо, ці юні розумні студенти винайшли власну формулу успіху? Ось на такі запитання ми шукали відповіді, спілкуючись як зі студентами УЕ-31, так і з тими, хто, безперечно, стали для них мудрими наставниками й друзями – завідувачем кафедри економіки та підприємництва П.В.Крушем та куратором групи Н.Я.Бойчук.
Петро Васильович Круш поділився секретом створення на своїй кафедрі умов для формування й розвитку “найкращих з кращих”. Головним чинником є ідеологія кафедри, яка заохочує студентів гарно вчитися, удосконалюватися, конкурувати, щоб у майбутньому стати висококваліфікованими фахівцями. Вона полягає в тому, що студентам, окрім фундаментальної економічної підготовки, даються знання іноземної мови та комп’ютерних технологій; вже з першого курсу їх налаштовують на серйозну роботу, допомагають кожному розкрити свій потенціал. Для цього кафедрою економіки та підприємництва кілька разів на рік організовуються і проводяться міжнародні студентські конференції, в яких беруть участь усі бажаючі, та започатковано науковий збірник, де друкуються кращі роботи студентів, аспірантів та викладачів ФММ. Участь студентів у таких конференціях додає їм впевненості в собі та своїх знаннях і, найголовніше, допомагає набути неоціненного досвіду.
Також велика увага приділяється науковій роботі молоді. Залежно від уподобань студентів та їхніх планів на майбутнє (буде це науковий пошук чи відкриття власного бізнесу), вже з третього курсу вони мають змогу обрати відповідну тему магістерської роботи, над якою працюватимуть три роки. За цей час можна написати прекрасні ґрунтовні роботи, зробити серйозні дослідження з економічних питань, які, можливо, конкуруватимуть із західно-європейськими зразками.
А взагалі, в колективі на кафедрі панує затишна сімейна атмосфера. Студенти відчувають це, багато з них хочуть вступити до аспірантури, щоб займатися науковою роботою і в подальшому працювати в КПІ на ФММ. Кафедра й факультет, у свою чергу, підтримує тих, хто цього прагне, придивляються до най¬кращих студентів, щоб забезпечити свою спеціальність молодими амбітними й професійними кадрами.
Що ж стосується безпосередньо групи УЕ-31, Петро Васильович відмітив її потенціал ще під час участі цих студентів у першій для них конференції. Енергійні та розумні хлопці й дівчата з УЕ-31 ставили досить “зубаті” запитання опонентам і давали не менш серйозні відповіді на питання до них – одним словом, трималися достойно й впевнено. Так ґрунтовно вони готуються до кожної конференції.
Високому рівню знань і підготовки цих студентів, на думку завідувача кафедри економіки та підприємництва, також сприяв високий конкурс при вступі на цю спеціальність (у групі більшість – медалісти). Безперечно, в НТУУ “КПІ” є багато хороших “медальних” груп, які при цьому далеко не найкращі у вузі. Це свідчить про те, що потенціал УЕ-31 залежить, головним чином, від самих студентів, духу й ідей, проголошених її лідерами-інтелектуалами.
Бойчук Наталка Яківна – куратор УЕ-31. Вона стала для студентів не тільки викладачем чи формальним керівником, але й порадницею, другом. Наталка Яківна пригадує своїх теперішніх найкращих студентів КПІ на першому курсі: непосидючі, як і всі діти (фактично ще школярі), дуже активні – на її парах завжди тягнули руки, щоб відповісти (і не тільки заради п’ятірки – відповіді були змістовними). На другому курсі майже всі здали курсові й екзамени з “Мікроекономіки” на відмінно. Тепер вони поводять себе по-дорослому, група дуже сильна і добре організована – це дійсно відчувається. З ними приємно працювати й спілкуватися. Хочеться, щоб всі вони сповна розкрили свої можливості й реалізували себе в майбутньому.
Вперше ми позна¬йомились з кращими студентами університету під час їхньої “фотосесії” для цього номеру газети. Одразу впадало в око життєрадісність і організованість групи, відчувалась позитивна сильна енергетика. Їх не довелося вмовляти розповісти про свій колектив – бажаючих було достатньо. Про студентське життя-буття УЕ-31 ми дізналися від старости цієї групи Анни Козирєвої, а також Тимура Хачикяна, Ігоря Васечка, Романа Костюка та Антона Жукова.
Як цим третьокурсникам з ФММ вдалося досягти такого результату? Їм просто пощастило? Дуже пощастило, адже в УЕ-31 навчаються цілеспрямовані, впевнені в собі студенти, які чітко усвідомили, для чого вони вступили до інституту. Група дійсно сильна, 12 з 30 студентів – відмінники, інші – майже такі. Промовистим є той факт, що студент УЕ-31, який має середній бал 4,6, знаходиться на 20 місці в рейтингу. Також нам відкрили секрет, що в цій групі просто неможливо погано вчитися. Чому? Та тому що, наче якось соромно отримувати трійку чи двійку на загальному “відмінному” фоні.
Тяга до знань виявилася з перших же занять й іноді просто всіх вражала. Хлопці пригадують, як на першому курсі доводилося займати чергу, щоб відповідати на семінарах, а що робилося перед екзаменами вранці... Черга з бажаючих йти першим здавати вишиковувалась під кабінетом вже о сьомій ранку. Та, не- зважаючи на здорову конкуренцію всередині групи, це не посварило одногрупників, навпаки, вони допомагали одне одному, “підтягували” тих, хто десь відставав. Особливо група здружилася за останній рік. Студенти чимало часу проводять разом і після занять, навіть створили власний сайт і форум, де можна спілкуватися віртуально.
Займаються вони й науково-дослідницькою роботою, пишуть статті, беруть участь у конференціях. Окрім того, навчаючись на третьому курсі, вони вже починають працювати, відкривають власні справи, аби здобувати такий потрібний досвід.
Окрім жаги знань, з’ясувалося, що кращі студенти КПІ – дуже цікаві особистості і мають широкий світогляд. Хтось захоплюється музикою, інші – живописом, спортом, лицарськими боями, художнім фото тощо. Також юні підприємці не залишаються осторонь культурного та спортивного життя університету: беруть участь у футбольних та шахових турнірах, “світяться” в команді КВК свого факультету. Словом, намагаються виявити свої лідерські якості в усьому. Ось такі вони – найкращі!
Група хоче подякувати всім викладачам за ті знання, які вона отримала від них. Особливо завідувачеві кафедри економіки та підприємництва П.В.Крушу, своєму куратору Н.Я.Бойчук, С.О.Тульчинській та, звичайно, М.А. Чайковській.
Студенти УЕ-31 дуже горді з того, що вони досягли, але не зупинятимуться на досягнутому. Вони хочуть удосконалюватися і здобувати все нові й нові знання. А у досконалості, як відомо, немає меж.
Ми сподіваємося, що інформація про успіхи студентів цієї групи ще неодноразово з’являтиметься на шпальтах нашої газети, а хлопцям і дівчатам найкращої групи НТУУ “КПІ” хочеться побажати успіхів, лише відмінних результатів і підкорення нових вершин.