Лідер. Яке гучне і сильне слово! У свідомості людей воно тісно переплітається з такими поняттями, як першість, влада, відповідальність, харизма, вміння переконати і повести за собою інших. У кожного свої асоціації. А чи може будь-який студент НТУУ “КПІ” стати, а точніше, набути лідерських якостей? Може! Якщо потрапить до школи лідерства.
Ініціатором створення такої незвичайної школи при факультеті соціології виступила заступник декана к.ф.н. професор Федорова Ірина Ігорівна. Вона вважає, що мова – це не тільки засіб передачі інформації, але й спосіб єднання духу. А невтомно і натхненно втілюють у життя цей цікавий задум четвертий рік поспіль викладачі кафедри філософії ФС Марина Петрівна Препотенська й Олександр Миколайович Тарасов.
12 жовтня відбулося офіційне відкриття чергового туру в школі лідерства. Але зустріч Марини Петрівни і Олександра Тарасова зі своїми новими учнями проходила без тіні офіціозу. Знайомство відбувалося невимушено у формі жвавої бесіди. Студенти ставили запитання, а викладачі роз'яснювали, які метаморфози відбудуться у поведінці й мовленні протягом навчання, зачитували вірші, ставили свої запитання.
Молодь тут навчатимуть дуже важливим речам, які знадобляться у навчанні, роботі, в будь-якій ситуації і при спілкуванні з різними людьми. Учні школи, майбутні лідери, вивчатимуть риторику, іміджелогію, психологію та акторську майстерність за системою Станіславського. Практичні заняття допоможуть розкрити їх потенціал, про який дехто ще, можливо, не здогадується, повірити в себе і свої сили, перебороти так званий “аудиторний шок” і навчитися чітко й гарно висловлювати думку, і,
нарешті, навчитися правильно
думати. Саме правильно, позитивно, недарма ж психологи вважають, що негативні емоції й думки програмують наші дії та їх наслідки. Тому потрібно навчитися керувати своєю свідомістю, адже вміння керувати іншими – це в першу чергу вміння керувати собою. Та школа лідерства не ставить за мету навчити студентів подавляти людей чи маніпулювати ними, ні в якому разі! Навпаки, живучи в епосі Водолія, знака єднання суспільства, треба, щоб люди жили в гармонії з собою та іншими, а лідерські якості дуже допоможуть молодим людям реалізуватися, застосовувати свої знання на практиці, відчувати себе впевнено будь-де і будь з ким.
Маючи великий досвід у сфері журналістики, радіомовлення, культури та педагогіки, Марина Препотенська із задоволенням передає свій досвід студентам, а Олександр Тарасов проводить з ними дуже цікаві заняття з психології. Авторитет школи лідерства за ці чотири роки став настільки великим, що навіть не довелося робити реклами про набір учнів. Більшість бажаючих навчатися тут дізналися про відкриття нового сезону через своїх товаришів, знайомих чи випускників цієї школи. До речі, на зустрічі були присутні дехто з них. Хлопці й дівчата із задоволенням і захопленням розповіли про своє навчання і про те, як ці знання застосовуються на практиці (трималися вони невимушено, говорили впевнено, гарно формулюючи думки – результат дуже переконливий).
Антон Титов (ФЕА, 5-й курс):
Раніше у мене в житті були кумири, тепер я зрозумів, що сам є особистістю, неповторною людиною. У школі лідерства у мене покращилась техніка мовлення, розкрився артистизм, я зумів розкрити себе і свої здібності. Знання з психології і риторики дуже допомагають у житті, особливо в непередбачуваних чи неприємних ситуаціях.
Олена Шаповалова (ФС, 3-й курс):
Зараз у мене дуже важливий і насичений подіями період у житті. Навчаючись в КПІ, я також займаюся спортом, вивчаю іноземні мови. Школа лідерства змінила мене дуже сильно! Раніше я просто вміла говорити, а тепер роблю це правильно. Я повірила в себе. Заняття з психології вплинули на внутрішній світ, допомогли навчити думати позитивно про життя й оточуючих.